عوارض داشتن استرس و تاثیر آن بر خواب,استرس,عوارض استرس,دانستنی هایی درباره استرس,تاثیر استرس بر خواب , طرز کنترل استرس,رابطه میان استرس و خواب

عوارض داشتن استرس و تاثیر آن بر خواب


عوارض داشتن استرس و تاثیر آن بر خواب

بسیاری از افراد ممکن است بدلایل مختلفی مثل کار امتحان و یا اتفاقات رخ داده استرس داشته باشند و از آن رنج ببرند. برخی از افراد می توانند استرس خود را کنترل کنند ولی در بیشتر مواقع افراد در کنترل آن شکست می خورند. برخی از افراد هر روز دچار استرس می شوند و همین باعث بروز مشکلات بزرگی می شود. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما عوارض داشتن استرس و تاثیر آن بر خواب را معرفی کنیم تا بتوانید با استفاده از این مقاله استرس خود را کنترل کنید. پس اگر شما هم می خواهید عوارض داشتن استرس و تاثیر آن بر خواب را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

عوارض داشتن استرس و تاثیر آن بر خواب,استرس,عوارض استرس,دانستنی هایی درباره استرس,تاثیر استرس بر خواب , طرز کنترل استرس,رابطه میان استرس و خواب

عوارض داشتن استرس و تاثیر آن بر خواب

استرس می تواند زندگی شما را به طرق مختلفی تحت تاثیر قرار دهد، از جمله بر کیفیت خواب شما تأثیر منفی بگذارد  .شما در رختخواب، احساس نگرانی و اضطراب می کنید، که باعث می شود رسیدن به آرامش و آرام کردن ذهن به اندازه کافی برای خوابیدن تقریبا غیرممکن شود . به همین دلیل است که افرادی که استرس مزمن دارند، روز به روز بیشتر از بی خوابی رنج می برند و کمتر می خوابند، کیفیت خواب ضعیف تر و در طول روز کارایی کمتری دارند.

متاسفانه، اگر شما به اندازه کافی در شب نخوابید، بدن شما سطح هورمون استرس را افزایش می دهد . مواد مغذی مغز که با خواب عمیق ارتباط دارند، همانهایی هستند که بدن را برای متوقف ساختن هورمون های استرس آماده می سازند . در نتیجه، هنگامی که شما به خوبی نخوابید، بدن شما این هورمون ها را پمپاژ می کند .

روز بعد، شما احساس اضطراب می کنید، شب بعد شما سخت تر می خوابید . بدتر اینکه هورمونهای استرس در اواسط بعد از ظهر و اوایل شب زمانی که شما باید آرامش داشته باشید و برای خواب آماده شوید آزاد می شود. بعد، شما احساس خستگی بیشتری می کنید و کمتر قادر به تمرکز در محل کار و در منزل هستید، که منجر به استرس بیشتر خواهد شد که باعث ایجاد تنش در روابط با دوستان و افراد خانواده تان می شود.

عوارض دیگر استرس

افرادی که زمان طولانی دچار استرس بالا هستند، خطر ابتلا به بیماری قلبی، افسردگی، فشار خون بالا، سیستم ایمنی ضعیف، مسمومیت معده را دارند.  آنها همچنین احتمال بیشتری دارند که دندان های خود را خرد یا کج کنند، که می تواند منجر به مشکلات دندان شود. به همین دلیل بسیار مهم است، اگر احساس می کنید بیش از حد دچار استرس هستید، روش های مختلف رفع استرس را امتحان کنید . خبر خوب این است که بسیاری از استراتژی های ساده وجود دارد که می توانید در شب قبل از خواب امتحان کنید.

پاسخ دهید