عوارض قهوه

عوارض قهوه


عوارض قهوه

امروزه یکی از نوشیدنی های پر طرفدار قهوه می باشد که شهرت جهانی به خود اختصاص داده است. افرادی هستند که روزانه بالای یک لیتر قهوه مصرف می کنند و می توان گفت که معتاد قهوه هستند اما آیا افراد اگر عوارض قهوه را بدانند بازم هم می نوشند؟ اگر شما هم می خواهید عوارض قهوه را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

عوارض قهوه

عوارض قهوه

یکی از ویژگی های کافئین این است که باعث افزایش بیخوابی می شود و اشتها را کاهش می دهد زیرا اثر دیورتیک دارد.در جامعه ورزشی ، ورزشکاران برای اینکه سریعا وزن کاهش دهند از قهوه استفاده می کنند. امروزه مسمومیت در اثر کافئین بیشتر مشاهده می شود زیرا افراد روز به روز بیشتر قهوه مصرف می کنند.

از عوامل سمی بودن قهوه می توان  کافئین تری اتیل زانتین Triethylxantine را نام برد که بسیار شبیه تئوفیلین که باعث مسمومیت افراد معتاد قهوه می شود. کافئین یکی از داروی های بسیار قوی است که شما می توانید با استفاده از مواد خوراکی به راحتی به بدن خود جذب کنید بگونه ای که اگر شما یک فنجان قهوه بنوشید می توانید حدود ۱۰۰-۲۰۰ میلیگرم کافئین وارد بدن خود کرده و جذب کنید. اگر شما بیشتر از 10 گرم کافئین مصرف کنید ممکن است باعث مرگ شما شود.

مسمومیت خفیف:

از مسمومیت های خفیف مصرف قهوه می توان بیاشتهایی، ترمور، بیقراری و آژیتاسیون، تهوع، استفراغ، تپش قلب و تاکی‌کاردی را نام برد.

مسمومیت شدید:

از مسمومیت های خطرناک مصرف قهوه که امروزه افراد بیشتر به این موارد دچار می شوند عبارتند از تشنج، دلیریوم تحریکی، هیپوکالمی، هیپرگلیسمی و دیس ریتمیهای قلبی فوق بطنی و بطنی.

مسمومیت مزمن:

یکی دیگر از مسمومیت های خطر ناک مصرف قهوه با مصرف دارو علایم کافئینیسم است. بیقراری افراد ، تحرک داشتن زیاد افراد ،اسپاسم, کرامپهای عضلانی, افزایش ریفلاکسهای وتری، بیخوابی، تپش قلب همگی از مصرف قهوه نشعت می گیرند و همگی علائم مسمومیت مصرف قهوه می باشد.

پاسخ دهید