عکس های جالب از لعیا زنگنه و بیوگرافی آن


عکس های جالب از لعیا زنگنه و بیوگرافی آن

عکس های جالب از لعیا زنگنه

عکس های جالب از لعیا زنگنه

بیوگرافی لعیا زنگنه

بازیگری که در سال 1344 در شهر تهران پایتخت ایران به دنیا آمد.زمینه فعالیت این بازیگر تئاتر سینما و تلویزیون می باشد و در هر کدام به خوبی خود می درخشد.او بازیگری حرفه ای را از سال 1371 شروع کرد و تا به الان نیز ادامه داده است.

بازی در سینما را نیز از سال 1375 به صورت حرفه ای شروع کرد و در فیلم “راز مینا” به کارگردانی عباس رافعی بازی کرد.مدرک لعیا زنگنه کارشناسی ارشد از دانشگاه هنر تهران می باشد.

لعیا زنگنه

لعیا زنگنه

چند تا از فیلم های که لعیا زنگنه بازی کرده است :

زنگنه حدود 15 فیلم سینمایی بازی کرده است می توانیم به مزاحم، تب، جرم، رئیس همچنین «زندگی خصوصی» فیلمی به کارگردانی محمدحسین فرح بخش، نویسندگی اصغر نعیمی و تهیه‌کنندگی عبدالله علیخانی همچنین فیلم «خیابان‌های آرام» به کارگردانی کمال تبریزی و تهیه‌کنندگی محمود رضوی و «قاتل اهلی» به کارگردانی مسعود کیمیایی و…. بازی کرده است.

 

 

استعداد هنری وی توسط امین تارخ در سال ۱۳۷۱ کشف و با هدایت هنری و مشاوره محمد علی کشاورز و ثریا قاسمی وارد عرصه تلویزیون و سینما شد.

وران دانشجویی در چند نمایش از جمله پارانویا، یادگار، خال خالی (عروسکی) و نیز در فیلم کوتاه دانشجویی در «کنج تنهایی» بازی کرد. بازی در نمایش «یادگار سال‌های شن» (علی رفیعی، ۱۳۷۱)، نخستین کار حرفه‌ای اش در تئاتر بود.

مجموعه های تلویزیونی که لعیا زنگنه بازی کرده است :

 1. آرام می گیریم
 2. پشت بام تهران
 3. خواب بلند
 4. مادرانه
 5. راستش را بگو
 6. اغما
 7. مدار صفر درجه
 8. باران عشق
 9. تولدی دیگر
 10. در قلب من
 11. در پناه تو

 

پاسخ دهید