غلظت خون و خوردن قرص آسپرین در اهدای خون تاثیر دارد؟


غلظت خون و خوردن قرص آسپرین در اهدای خون تاثیر دارد؟

معمولا توصیه می شود که پیش از اهدای خون چیزی مصرف نکنیم که موارد استفاده از آن از جمله ممنوعات باشد. برای همین بهتر است یک روز پیش از اهدای عضو به آن جا مراجعه کرده و مشکل خود را حل کنید. در ادامه همراه ما باشید …

غلظت خون و خوردن قرص آسپرین در اهدای خون تاثیر دارد؟

غلظت خون و خوردن قرص آسپرین در اهدای خون تاثیر دارد؟

غلظت خون و خوردن قرص آسپرین

در برخی مواقع که غلظت خون زیاد می شود به مردم توصیه می شوند که از قرص آسپرین استفاده کنید یا اینکه اهدای خون کرده تا حجم خون شام کم شود. اما در صورتی که بیماری های غلظت خون دارید بهتر است به پزشک مراجعه کنید.

اما آیا می دانید که این واژه غلظت خون به چه معنایی می باشد؟ باید واحد اندازه گیری خون را جدا کنیم و بعد روی آن آزمایش کرده تا مقدار گلبول های قرمز بدست بیاید. این مقدار برابر غلظت خون می باشد. در صورتی که خون غلیظ باشد هموگلوبین بالا می رود و باعث مشکلاتی می شود.

جلوگیری از غلظت خون با خوردن قرص آسپرین

دو نوع غلظت خون وجود دارد که یکی توسط تولید گلبول های قرمز پدید می آید و دیگری توسط بیماری هایی که ممکن است دچار آن ها شده باشید. غلظت خون نوع اول به راحتی کم می شود با اهدا کردن خون یا خارج کردن مستقیم خون از بدن کم می شود اما در صورتی که شما دچار نوع دوم شده باشید با خروج خون دوباره به حالت قبلی باز می گردد و مشکل برطرف نمی شود.

رقیق شدن خون با مصرف قرص آسپرین

پس بهتر است علت آن پیدا شود و برای رفع آن اقدام گردد. علایم غلیظ شدن خون که ممکن است با آن ها مواجه شوید گزگز کردن دست ها و پا ها، احساس منگی، وجود برخی اختلال ها در هوشیاری فرد، قرمز شدن چشم ها، قرمز شدن پوست صورت، خواب آلودگی و … می باشند.

پاسخ دهید