فواید بادام برای کاهش کلسترول بد خون

فواید بادام برای کاهش کلسترول بد خون


فواید بادام برای کاهش کلسترول بد خون

از فواید بادام هرچه بگیم کم گفته ایم. بادام یکی از مغز های مفید برای بدن می باشد و علاوه بر خواص آن که از قبل مطلع بودید باید بدانید که می توان در جهت کاهش کلسترول بد خون نیز از آن استفاده کرد. در ادامه همراه ما باشید …

فواید بادام برای کاهش کلسترول بد خون

فواید بادام برای کاهش کلسترول بد خون

فواید بادام

اگر می خواهید که قلب تان تقویت شده و مثل ساعت کار کند باید به سطح کلسترول خون تان توجه کنید. در خون دو نوع کلسترول به نام ها کلسترول خوب خون و کلسترول بد خون وجود دارد که نام هایشان گویای خواص شان می باشد. برای بالا بردن سطح کلسترول خوب خون و کاهش کلسترول بد خون روزانه یک مشت بادام مصرف کنید. حتی می توانید به جای مصرف میان وعده خای پر کربوهیدرات که باعث چاقی و اضافه وزن می شود از بادام که بسیار سالم تر است استفاده کنید.

در یک تحقیق محققان حدود 50 نفر را انتخاب کردند که دارای کلسترول بد بالا بودند. این افراد دو گروه شدند و هر گروه یک تغذیه منحصربفردی داشت. در گروه دوم به جای یکی از میان وعده های دارای کربوهیدرات دار شان بادام انتخاب شد به میزان 50 گرم برای هر نفر. بجز این تغییر برنامه غذایی شان یکی بوده است.

در گروه دوم که بادام مصرف کرده بودند متوجه شدیم میزان کلسترول بد خون شان کم شده است و به جای آن کلسترول خوب خون شان افزایش پیدا کرده است که در گروه اول این چنین نبوده است. اگر به دنبال سلامتی خود هستید بهتر است که روزانه این میان وعده سالم را از یاد نبرید و هر روز بادام را در طول روز مصرف کنید. میزان بادام پیشنهادی برای مصرف یک روز بین 35 تا 55 گرم می باشد. امیدواریم که همیشه سالم و سلامت باشید.

پاسخ دهید