فواید عرق کردن برای بدن و پوست به همراه نظرات مختلف در مورد آن

فواید عرق کردن برای بدن و پوست به همراه نظرات مختلف در مورد آن


شاید به نظر برخی نکته مثبتی راجب فواید عرق کردن و تعریق بدن وجود نداشه باشد و ازدید آنها یکی از چیزهای بد و ناخوشایند برای بدن باشد درحالیکه این گونه نیست و این موضوع فوایدی نیز برای بدن دارد و یک چیز ضروری برای بدن به حساب می آید که در این مقاله به اهمیت تعریق و عرق کردن بدن و فواید آن و همچنین به نظرات و باورهای مختلف درست یا غلطی که راجب موضوع عرق کردن وجود دارد خواهیم پرداخت و خواهیم فهمید که مزایای عرق کردن چیست و باروهای درست در این باره کدام است.

فواید عرق کردن برای بدن و پوست به همراه نظرات مختلف در مورد آن

عرق کردن دمای بدن را تنظیم می کند

جودی گانز، MD، یک متخصص پوست در پیمونت، می گوید: “هدف اصلی عرق این است که به خنک شدن بدن کمک کند.” غدد مسئول، عرق را روی پوست ایجاد می کنند که سپس تبخیر می شود و به کاهش دمای داخلی بدن کمک می کند. اگر در آب و هوای گرم زیادی عرق می کنید، حتما مایعات زیادی مصرف کنید تا با مقدار زیاد آبی که از دست میدهید، جایگزین شود.

درخشان کردن پوست یکی از فواید عرق کردن

عرق به معنای واقعی کلمه پوست شما را می شوید، اما مهمتر از همه، ورزش و عرق کردن موجب گردش خون در سراسر بدن می شود که به پوست شما درخشش سالم از داخل را می دهد. جریان خون مناسب اجازه می دهد اکسیژن و مواد مغذی در بدن به گردش درآید و سلول های پوست تغذیه شوند.

دکتر گانز می گوید: “عرق باعث می شود که پوست مرطوب و” روغنی “به نظر برسد، که ممکن است موجب بهبود ظاهر آن شود.

 

فواید عرق کردن برای بدن و پوست به همراه نظرات مختلف در مورد آن

عرق کردن گاهی نشان دهنده یک فعالیت سنگین است

به طور کلی، تمرینات قلبی عروقی شدیدتر باعث می شوند شما بیشتر عرق کنید. اگر هر چند روز یک بار به خوبی عرق کنید، شانس بسیار خوبی برای بالا بردن سطح آمادگی جسمانی شما در تمرینات وجود دارد.

اگر تمرینات معمول در شما احساس خفگی، خستگی شدید یا خیلی بد را ایجاد کند، شما می توانید برخی از فرم های ورزش مانند ایروبیک داخل آب یا یوگا را که سبب عرق زیادی در شما نمی شود انجام دهید.

بیشترین باورهای مربوط به عرق کردن

یکی از بزرگترین افسانه های مربوط به عرق کردن این است که به بدن کمک می کند تا سموم را از بین ببرد. در حالی که در تئوری این کار معقول به نظر می رسد، حقیقت این است که کبد، کلیه ها و دستگاه گوارش کار فیلتر کردن و دفع زباله از بدن را با آزاد کردن آن ها از طریق ادرار کردن و حرکت روده به خوبی انجام می دهند.

بنابراین در حالی که تمرین دارای مزایای سلامتی زیادی است، به سم زدایی بدن کمک نمی کند. بهترین راه برای آزاد سازی ناخالص ها، خوردن غذاهای سالم با مقدار زیادی فیبر، نوشیدن آب و داشتن مقدار زیادی ورزش است.

 

منبع: هلودکتر

پاسخ دهید