مالیدن چشم ها چه خطراتی دارد

مالیدن چشم ها چه خطراتی دارد


مالیدن چشم ها چه خطراتی دارد

مالیدن چشم در بین بسیاری از افراد یک عادت همیشگی می باشد و گمان می کنند که ضرری ندارد. در اصل گمان اصلی این افراد این است مالیدن چشن ها باعث بروز مشکل خاصی نمی شود و خستگی شان را هم از بین می برد. در ادامه همراه ما باشید …

مالیدن چشم ها چه خطراتی دارد

مالیدن چشم ها چه خطراتی دارد

مالیدن چشم

مالیدن چشم معمولا با دست شروع می شود و وقتی آن را شروع کردید قادر به توقف آن نخواهید بود. اگر به این کار عادت کرده اید بهتر است آن را کنار بگذارید چون برخی مشکلات با این کار پدید می آید که باید آن ها را هم بررسی کرد. در برخی کیس ها می شنویم که فرد مورد آزمایش با انجام این کار احساس می کند که خستگی اش در رفته است. مالیدن چشم ها حس خوبی به فرد می دهد اما در کل مضر می باشد.

مالیدن چشم ها ممکن است باعث تغییر شکل در قرنیه چشم شود. این یکی از مشکلات شدید بینایی است و با مالیدن چشم ها باعث نازک شدن و تغییر شکل قرنیه می شود. این تغییر شکل موجب بدست آمدن اعضای دیگر می گردد. همچنین چون پوست کشیده می شود و دوباره ول می شود با پدید پیر شدن زودرس پوست هم همراه هستیم. با ایجاد چین و چروک ها این اتفاق می افتد که برای خانم ها کابوس است.

اگر نیرویی که به چشم ها وارد می کنید خیلی زیاد باشد موجب قرمز شدن چشم هم می شود و باید از آن ها جلوگیری کرد. اما هیچ چیز بدتر از عفونت نیست. وارد شدن میکروب ها دست که خیلی تمیز نیستند باعث می شود که عفونت هایی در چشم پدید بیایند. احساس پف شدن نیز می تواند در اکثر مواقع پدید آید و برای رفع آن کافی است این عادت را کنار بگذارید.

 

پاسخ دهید