مواد مغذی موجود در فلفل دلمه قرمز,فلفل دلمه قرمز,خواص فلفل دلمه قرمز,تاثیر فلفل دلمه قرمز بر سلامتی,دانستنی هایی درباره فلفل دلمه قرمز,فواید فلفل دلمه ای

مواد مغذی موجود در فلفل دلمه قرمز


مواد مغذی موجود در فلفل دلمه قرمز

همانطور که می دانید فلفل یکی از ادویه های پر مصرف و پر طرفدار در دنیا می باشد که بیشتر در آسیا مصرف می شود و طرفداران زیادی را به تندی خود جذب کرده اند. همانطور که می دانید فلفل رنگ ها و نوع های مختلفی دارد که یکی از آن فلفل دلمه قرمز می باشد که خواص زیادی دارد همچنین دارای منابع مغذی بسیار زیادی است. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما مواد مغذی موجود در فلفل دلمه قرمز را معرفی کنیم تا بتوانید در کمبود داشتن موادی از فلفل استفاده کنید. پس اگر شما هم می خواهید مواد مغذی موجود در فلفل دلمه قرمز را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

مواد مغذی موجود در فلفل دلمه قرمز,فلفل دلمه قرمز,خواص فلفل دلمه قرمز,تاثیر فلفل دلمه قرمز بر سلامتی,دانستنی هایی درباره فلفل دلمه قرمز,فواید فلفل دلمه ایبهترین منبع ویتامین C

علاوه بر داشتن آنتی اکسیدان قوی، ویتامین C به جذب مناسب آهن کمک می کند . اگر کمبود آهن دارید، سعی کنید فلفل قرمز را با منبع آهن خود برای حداکثر جذب ترکیب کنید.

منبع خوب  ویتامین B6 و فولات

هر دو این ویتامین ها و مواد معدنی می توانند به کم خونی کمک کنند.

منبع ویتامین A

فلفل قرمز دارای ویتامین A بالا است که از بینایی سالم، به ویژه دید در شب، پشتیبانی می کند.

منبع غنی آنتی اکسیدان ها

اثرات ترکیبی ویتامین A و C یک ظرفیت آنتی اکسیدان عالی را ایجاد می کند و فلفل دلمه قرمز به همراه لیکوپن به یک سوپرغذای برتر تبدیل می کند.  لیکوپن چیزی است که گوجه فرنگی و فلفل دلمه  قرمز ارائه می دهند.  فلفل دلمه قرمز یکی از بزرگترین سبزیجات دارای لیکوپن است که به جلوگیری از سرطان های بسیاری از جمله پروستات و ریه کمک می کند.

افزایش سوزاندن کالری

تحقیقات اخیر نشان داده است که فلفل دلمه قرمز شیرین می تواند ترموژنز را فعال و میزان متابولیسم را افزایش دهد. فلفل دلمه قرمز حاوی کپسایسین نیست، این چیزی است که فلفل ها را تند می کند و موجب عرق می شود، اما آنها دارای اثر گرمایشی خفیف هستند که باعث افزایش میزان متابولیسم بدن بدون افزایش ضربان قلب و فشار خون مانند فلفل قرمز معمولی می شود.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید