میوه های دوران بارداری

میوه های دوران بارداری


میوه های دوران بارداری

اگر در دوران بارداری هستید از خوردن میوه ها و ویتامین های آن غافل نشوید برای اینکه بدانید کدام میوه ها در دوران بارداری مفید بوده و مصرف کدام یک مضر است با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب شما با میوه های دوران بارداری آشنا کنیم.

میوه های دوران بارداری

مصرف میوه در دوران بارداری بسیار مهم است در این باره توصیه می شود خانم های باردار به صورت متنوع از تمام میوه های فصل استفاده کنند و در طول روز ۵ تا ۷ نوبت میوه و سبزی های تازه و صیفی جات به صورت متنوع مصرف کنند.

توجه داشته باشید با خوردن میوه ای خاص ممکن است برای فرد باردار حساسیت ایجاد شود اگر فردی علائم حساسیت دارد باید نسبت به خوردن میوه ملاحظات خاصی را درنظر بگیرد مانند توت فرنگی و کیوی که موجب حساسیت می شوند.

در دوران بارداری و حتی شیردهی از ویتامین C غافل نشوید:

ویتامین C بیشتر در سبزی های برگ سبز مثل کلم بروکلی و میوه های تازه مثل کیوی، انواع توت، گوجه فرنگی، هندوانه، طالبی، توت فرنگی و در مرکبات پرتقال، گریپ فروت، انواع لیمو و نارنگی موجود است و به خانم های باردای توصیه می شود برای تامین ویتامین C بدن خود در میان وعده ها و بین غذاهایشان خوردن این مواد غذایی حاوی ویتامین C را در اولویت قرار دهند.

گاها به دلیل متابولیسم بدن خانم ها در 3 ماهه اول بارداری دچار ویار می شوند و تمایل خاصی به خوردن میوه پیدا می کنند برای این منظور و جلوگیری از بروز مشکل توصیه می شود خانم ها باردار از خوردن یک میوه خاص به شکل زیاد خودداری کنند و از تمام میوه ها ۵ تا ۷ نوبت طی روز در تمام وعده های صبحانه، ناهار، شام مصرف کنند.

اگر به میوه های خاصی علاقه دارید در صورت عدم واکنش بدن شما به این میوه ها از آنها به مقدار متعادل در دوران بارداری خود مصرف نمایید.

خوردن هندوانه آب بدن شما را تامین خواهد کرد پس برای جلوگیری از کم آبی بدن خود می توانید هندوانه را به عنوان میان وعده مورد مصرف قرار دهید.

و در آخر مصرف سبزی ها و میوه ها را در دوران بارداری برای سلامتی جنین و خودتان از یاد نبرید.

پاسخ دهید