نحوه پخت کیک نرم پنبه ای

نحوه پخت کیک نرم پنبه ای


نحوه پخت کیک نرم پنبه ای

سلام به دوستان عزیز امروز می خواهیم به شما نحوه پخت کیک نرم پنبه ای را آموزش دهیم که یک کیک بسیار خوشمزه و آسانی است و شما می توانید بدون داشتن هیچ تخصصی با آموزش ما این کیک را درست کنید. اگر شما هم می خواهید نحوه پخت کیک نرم پنبه ای را یاد بگیرید در ادامه با ما همراه باشید.

نحوه پخت کیک نرم پنبه ای

مواد لازم برای کیک نرم پنبه ای:

تخم مرغ ۵ عدد

شکر ۴ فتجان قهوه( منظور فنجانهای قهوه که کوچک هستند)

شیر ۱ فنجان قهوه

نشاسته ۱ فنجان قهوه کوچک

آرد ۵ فنجان قهوه کوچک

بکینگ پودر ۱ پاکت ده گرمی

وانیل دو پاکت ۵ گرمی

 مواد لازم برای لایه میانی کیک نرم:

پودر شانتی ۲ بسته

شیر سرد ۱٫۵ لیوان

پودر نارگیل ۱ استکان

مواد لازم برای رویه کیک نرم:

پودر نارگیل

مواد لازم برای خیس کردن کیک:

شیر ۱ لیوان

طرز تهیه کیک نرم:

شما برای تهیه این کیک ابتدا باید تخم مرغ و شکر در یک ظرف خوب با هم مخلوط کنید. حالا شما باید بقیه مواد را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید. حالا شما باید مواد را در سینی که کاغذ روغنی دارد ریخته و سپس آن را در فر از قبل گرم شده در درمان 150 درجه قرار می دهیم. وقتی کیک پخت آن را خارج کرده و اجازه دهید سرد شود.

حالا شما باید مواد میانی کیک را درست کنید برای همین باید کرم شانتی و شیر با میکسر خوب مخلوط کنید. حالا شما پودر نارگیل را اضافه کرده و دوباره مخلوط کنید.

 

حالا شما باید کیک را نصف کرده و به یک طرف کمی شیر ریخته و مواد میانی را به روی آن ریخته و خوب صاف می کنیم سپس طرف دیگر رو روی آن بگذارید و کمی شیر روی کیک بریزید و پودر نارگیل را روی آن بپاشید سپس کیک را داخل یخچال قرار دهید و اجازه دهید 3 ساعت داخل یخچال بماند سپس می توانید سرو کنید.

 

پاسخ دهید