نشانه های زبان در مورد سلامتی بدن

نشانه های زبان در مورد سلامتی بدن


نشانه های زبان در مورد سلامتی بدن

آیا می دانستید که زبان شما حرف هایی در مورد سلامتی تان می زند؟ زبان هر فرد اطلاعاتی از میزان سلامتی شخص به ما می دهد که در برخی مواقع این اطلاعات کاملا دقیق است. برای آشنایی با نشانه های زبان در ادامه همراه ما باشید …

نشانه های زبان در مورد سلامتی بدن

نشانه های زبان در مورد سلامتی بدن

نشانه های زبان

در صورتی که دچار کم شدن اسید فولیک یا ویتامین B12 یا آهن شده باشید زبان تان به رنگ قرمز و شبیه توت فرنگی در می آید که نشان از آن است. البته ممکن است این تغییر رنگ به دلیل عفونت گلو یا تب نیز باشد. در صورتی که زبان قرمز بود و لکه ای سفید روی آن بود به این دلیل است که جوانه های چشایی زبان از بین رفته اند. همچنین ممکن است یک غذای داغ خورده باشید و باعث آن شده باشد.

اگر زبان قهوه ای یا سیاه شده باشد نشان از بهداشت ضعیف دهان است. افراد سیگاری ممکن است این وضع را داشته باشند یا افرادی که چای و قهوه زیادی می نوشند. همچنین اگر زبان به رنگ سفید باشد نشان از عفونت مخمری است. برفک دهانی یکی از این موارد می باشد و با مصرف آنتی بیوتیک ها می تواند تشدید شود. ترک خوردن زبان نشان از پیری است و باید بهداشت را بیشتر رعایت کرد. می توانید در هنگام مسواک زدن زبان را هم تمیز کنید.

لکه های سفید کوچک نیز به دلیل تحریک زبان بوجود می آید. برخی از افراد سیگاری ممکن است اینگونه شوند. به هر حال این زبان است که اطلاعات زیادی در مورد سلامت شما می دهد و باید بهداشت آن را تامین کرد. یکی از مناطق مهم بدن برای جلوگیری از ورود بیماری ها زبان و دهان می باشد و آسان ترین کار ممکن برای آن مسواک زدن مرتب است.

پاسخ دهید