نظرات طب سنتی در مورد نوشیدن شیر

نظرات طب سنتی در مورد نوشیدن شیر


نظرات طب سنتی در مورد نوشیدن شیر

طب سنتی معمولا در مورد همه چیز نظر می دهد. یکی از مواردی که در طب سنتی به آن سفارش شده است شیوه های مختلف نوشیدن شیر می باشد. از نظر طب سنتی اگر نوشیدن شیر همراه با رعایت برخی نکات باشد باعث می شود که بهتر و مفید تر باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا این نکات را فرا گیرید.

نظرات طب سنتی در مورد نوشیدن شیر

نظرات طب سنتی در مورد نوشیدن شیر

نوشیدن شیر

شیر معمولا نباید به صورت ناشتا (پیش از میل کردن صبحانه) مصرف شود. دلیل این است که باعث سردی می شود. نوع شیر (از نظر پاستوریزه بودن یا محلی بودن) در این امر هیچ تفاوتی ندارد. در کودکان مصرف شیر در صبح معمولا باعث ایجاد تهوع می شود. به طور کلی مصرف لبنیات در صبح برای کسانی که سردمزاج هستند توصیه نمی شود. همچنین ممکن است این کار خطرناک هم باشد. در صدر لبنیات نیز شیر وجود دارد که باید در مصرف آن دقت کرد.

توصیه اکید می شود که اگر شیر را به صورت محلی یا به صورت فله ای از لبنیات فروشی ها تهیه می کنید حتما پیش از مصرف بجوشانید. این کار باعث می شود که میکروب های احتمالی از بین بروند و همچنین از ابتلا به تب مالت هم جلوگیری می شود. اما مصرف آن به صورت ناشتا پیشنهاد نمی شود. کودکانی که به مدرسه می روند نباید صبح زود شیر بخورند زیرا ممکن است در مدرسه برای آن ها مشکلی بوجود بیاید.

اما با وجود این مشکلات شیر خواص زیادی دارد و اگر می خواهید حتما آن را به صورت ناشتا مصرف کنید این توصیه ها را جدی بگیرید تا از خطرات آن جلوگیری شود. یکی اینکه شیر را ابتدا حتما گرم کنید. یا به هر لیوان شیر که میل می کنید یک قاشق غذا خوری گلاب اضافه نمایید. و یا اینکه شیر را همراه با خرما، شیره انگور، عسل یا شیره خرما مصرف کنید.

پاسخ دهید