نوشابه چه تاثیرات منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟,عوارض جانبی نوشابه,آیا نوشابه مضرر است؟,تاثیرات منفی نوشابه,دانستنی هایی درباره نوشابه

نوشابه چه تاثیرات منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟


نوشابه چه تاثیرات منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟

نوشابه یکی از نوشیدنی هایی است که در سر تا سر دنیا مصرف می شود و طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کرده است. این نوشیدنی دارای عوارض بسیار زیادی است و بسیار برای بدن مضرر می باشد و می توانید عوارض جبران ناپذیری را به جا بگذارد همچنین باعث می شود خطرات حمله قلبی افزایش یابد و باعث بروز مشکل دیابت شود. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم نوشابه چه تاثیرات منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟ شما بعد از مطالعه این مقاله سعی خواهید کرد دیگر مصرف آن را کنار بگذارید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید نوشابه چه تاثیرات منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

نوشابه چه تاثیرات منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟,عوارض جانبی نوشابه,آیا نوشابه مضرر است؟,تاثیرات منفی نوشابه,دانستنی هایی درباره نوشابه

افزایش وزن در مدت زمان کوتاه

دانشگاه هاروارد می گوید افزایش مصرف نوشابه یکی از عوامل مهم در افزایش چاقی است. یک نوشابه ۲۰ گرمی حاوی ۲۴۰ کالری است . دکتر کریستوفر اوچر، استادیار پزشکی کودکان و نوجوانان در دانشکده پزشکی ایکانی، گفت : اگر هر روز یک نوشیدنی کولا بنوشید، در سال به میزان ۱۴/۵ کیلوگرم بیشتر اضافه وزن خواهید داشت . افزایش زیاد وزن ، شما را در معرض خطر ابتلا به دیابت، سرطان های خاص، آرتروز، بیماری قلبی و سکته مغزی قرار می دهد.

افزایش بیماری های قلبی

افزایش بیش از حد وزن باعث بروز بیماری های قلبی می شود، اما مواد تشکیل دهنده آن نیز در ایجاد بیماری های قلبی بی تاثیر نیست . دکتر مری ان مک لافلین، مدیر پزشکی برنامه سلامت قلب، به فاکس نیوز گفت که سدیم و کافئین در نوشابه ها قلب را در معرض خطر قرار می دهد.  سدیم موجب می شود که مایعات را حفظ کنید و کافئین ضربان قلب و فشار خون را افزایش می دهد . تجزیه و تحلیل منتشر شده در سال ۲۰۱۲ نشان داد کسانی که یک نوشیدنی قندی در روز  مصرف می کنند در مقایسه با کسانی که به ندرت نوشیدنی های قندی مصرف می کنند، خطر ابتلا به حمله قلبی بیشتری دارند .

ایجاد بیماری دیابت

اگر نوشابه بخورید، قند خونتان افزایش می یابد و بدن شما انسولین را تولید می کند تا تعادل آن را حفظ دهد . قند خون شما پس از آن کاهش می یابد و شما به دنبال مصرف قند بیشتری برای جبران آن هستید . با توجه به دکتر اوچر، با گذشت زمان، بدن شما به انسولین مقاوم می شود و بدن شما قادر به انجام متابولیسم حذف شکر و قند نیست . با توجه به یک متا آنالیز که سال ۲۰۱۰ در “مراقبت از دیابت” منتشر شد، اگر شما یک یا دو نوشابه را در روز مصرف کنید، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را ۲۶ درصد افزایش می دهید.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید