نکاتی درباره پیشگیری از ایجاد آکنه در دوران بارداری,درمان آکنه ,داروی رفع آکنه,پیشگیری از بروز آکنه,روش جلوگیری از بروز آکنه,آکنه

نکاتی درباره پیشگیری از ایجاد آکنه در دوران بارداری


نکاتی درباره پیشگیری از ایجاد آکنه در دوران بارداری

شاید برای شما هم پیش بیاید که در دوران بارداری در پوستتان آکنه ایجاد شود و شما آن را دوست نداشته باشید. برخی از افراد برای رفع آن از دارو های شیمایی استفاده می کنند که می تواند به جنین آسیب برساند پس بیاد در دوران بارداری بسیار مراقب باشید. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما نکاتی درباره پیشگیری از ایجاد آکنه در دوران بارداری را آموزش می دهیم که با استفاده از ان می توانید بجای درمان از بروز آکنه پیشگیری کنید. پس اگر شما هم می خواهید از نکاتی درباره پیشگیری از ایجاد آکنه در دوران بارداری استفاده کنید در ادامه با ما همراه باشید.

نکاتی درباره پیشگیری از ایجاد آکنه در دوران بارداری,درمان آکنه ,داروی رفع آکنه,پیشگیری از بروز آکنه,روش جلوگیری از بروز آکنه,آکنه

نکاتی درباره پیشگیری از ایجاد آکنه در دوران بارداری

آکنه یک مشکل پوستی در دوران بارداری است. آکنه در دوران بارداری می تواند خفیف، متوسط ​​یا حتی شدید باشد و می تواند در هر زمان در دوران بارداری رخ دهد. این ممکن است زود خوب شود یا نه ماه طول بکشد.دلیل آن هم نوسانات هورمونی در بدن شخص حامله است؛ زیرا غدد سباسه در پوست باعث افزایش چربی پوست می شود که سبوم نام دارد سبوم همراه با سلول های مرده پوست  از بین می برد. این به نوبه خود باعث  رشد سریع باکتری ها می شود که منجر به التهاب و  آکنه می شود.

زناني که در ابتدای دوره ماهیانه سابقه آکنه دارند به احتمال زیاد در دوران بارداری هم دچار آکنه شوند.در دوران بارداری نباید از داروهای بدون نسخه برای درمان آکنه استفاده کنید. توصیه می شود قبل از مصرف هر گونه دارو در دوران بارداری با پزشک یا متخصص پوست مشورت کنیدخوشبختانه، با روشی مناسب مراقبت از پوست و برخی از درمان های طبیعی،  توانید با آکنه بارداری مقابله کنید.

دانستنی هایی درباره مراقبت از پوست خوب

موثرترین راه برای درمان و جلوگیری از بروز آکنه در دوران بارداری، مراقبت از پوست است.همیشه صورت خود را به آرامی با پاک کننده ملایم دو بار در روز، یک بار در صبح و یک بار در شب قبل از رفتن به رختخواب تمیز کنید. این به جلوگیری از تجمع  چربی و گردو خاک بر روی صورت  کمک می کند. صورت خود را بخوبی بشوئید ، بخصوص در اطراف موی سر و فک ، که در آن منافذ ها مسدود شده اند.

غیر از صورت، باید موها را هم به طور منظم بشوئید تا چربی موجود در موها به صورت منتقل نشود نباید با دست های کثیف به صورت دست بزنید. همچنین زیاد از وسایل آرایشی استفاده نکنید اگر مجبورید استفاده کنید همیشه محصولاتی که برچسب ضد آکنه دارند استفاده کنید.از همه مهمتر، از فشار دادن آکنه خودداری کنید، زیرا معمولا به زخم های دائمی آکنه منجر می شود.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید