ورزش مبتلایان MS چگونه انجام می شود

ورزش مبتلایان MS چگونه انجام می شود


ورزش مبتلایان MS چگونه انجام می شود

افرادی که به بیماری MS مبتلا هستند به طور کلی زندگی شان کمی متفاوت می شود و بیشتر نیاز به مراقبت دارند. درست است که این افراد در بیماری خود نقش ندارند اما می توانند با برخی کار ها زندگی را برای خود آسان تر کنند. در ادامه می خواهیم روش ورزش مبتلایان MS را توضیح دهیم. با ما همراه باشید …

ورزش مبتلایان MS چگونه انجام می شود

ورزش مبتلایان MS چگونه انجام می شود

ورزش مبتلایان MS

خیلی از افراد تصور می کنند کسانی که به بیماری هایی چون ام اس مبتلا هستند نمی توانند ورزش کنند. جالب است بدانید که این افراد حتی می توانند یک کوهنورد حرفه ای باشند. یک کوهنورد جوان به بیماری ام اس مبتلا است و در کمال ناباوری موفق به فتح یک قله 7000 متری شده است. او سعی می کند که با بیماری اش مقابله کند و نگذارد که بازنده شوند. اگر شما هم افرادی را در اطراف خود می شناسید که به این بیماری مبتلا هستند تشویق به ورزش کردن کنید.

ابتدا باید این نکته را توجه کنید که ورزش هیچ گاه نمی تواند جایگزین دارو شود. اما ورزش کردن می تواند در زندگی به این افراد کمک کند و جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد. همه ورزش های این افراد باید تحت نظر متخصص های طب ورزشی انجام شود و هیچ گاه نباید به صورت سر خود اقدام به ورزش کرد.

شما با هر سطحی از بیماری می توانید ورزش کنید و همیشه به یاد داشته باشید که ورزش اصولی و درست نه تنها برای سلامتی ضرری ندارد بلکه به سلامتی شما کمک هم می کند. البته این نکته را هم باید توجه داشت که ورزش معجزه نمی کند و بیماری را درمان نمی کند اما مفید است. بسته به شرایط شما ممکن است پزشک ورزش خاصی را به شما توصیه کند.

پاسخ دهید