پریناز ایزدیار و تصاویر دیده نشده ای او و بیوگرافی این بازیگر


پریناز ایزدیار و تصاویر دیده نشده ای او و بیوگرافی مختصری از این بازیگر زن ایران را می خواهیم در این پست برای شما تدارک ببینیم.

پریناز ایزدیار و تصاویر دیده نشده ای او

پریناز ایزدیار و تصاویر دیده نشده ای او

بیوگرافی پریناز ایزدیار

بازیگری که در تاریخ 8 شهریور 1364 در بابل به دنیا آمد و بازیگری که یکی از چندین بازیگر شمالی دنیای سینمای ایران می باشد.حرفه ای بازیگری او از سال 1385 در بازی در فیلم یک مرد و یک شهر شروع شد.

مثل خیلی از خانواده های دیگر، خانواده ای پریناز موافق به خواندن رشته بازیگری نبودند و این بازیگر مجبور به خواندن رشته تجربی شد ولی اینکار نیز باعث این نشد که پریناز دست از بازیگر شدن بکشد.او در دانشگاه به تحصیل رشته بازیگری پرداخت.

پدر پریناز اهل ساری و مادرش اهل بابل بوده است، و این بازیگر زن سینمای ایران نیز به گفته ای خودش به زبان مازندرانی تسلط کامل دارد.

شروع فعالیت در دنیای سینمایی

پریناز ایزدیار زمانی پا به عرصه تلویزیون گذاشت که در تله فیلم “ماه در سایه” (1388) نقش آفرینی کرد و کارگردان این تله فیلم سعید ابراهیمی فر نیز بود.

ایزدیار در تله فیلمهای زیادی بازی کرد و با کارگردان هایی همچون فرزاد موتمن، مسعود آب پرور و علیرضا امینی کار کرد. پنج کیلومتر تا بهشت، اولین سریال او بود که در ماه رمضان پخش شد.

این بازیگر جوان و زن ایرانی برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر نیز می باشد.پریناز برای بازی در فیلم ابد و یک روز موفق به برنده شدن سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن شد.

یکی از حواشی این بازیگر در سال 1391 در ماه آبان ماه بود که یک مرد شرور، هنگام فیلم برداری مجموعه زمانه به او حمله ور شد.

ابد و یک روز فیلمی به کارگردانی و نویسندگی سعید روستایی و تهیه کنندگی سعید ملکان محصول سال 1394 است. ابد و یک روز در طول نمایش مورد توجه عموم و منتقدین قرار گرفت و توانست 9 سیمرغ بلورین (6 سیمرغ در بخش اصلی، 2 سیمرغ -بهترین فیلم و بهترین کارگردانی-در بخش نگاه نو و سیمرغ بهترین فیلم از نگاه تماشاگران) سی و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر را به دست آورد.

پاسخ دهید