چه مواد غذایی برای سلامتی چشم مفید است

چه مواد غذایی برای سلامتی چشم مفید است


چه مواد غذایی برای سلامتی چشم مفید است

سلامتی چشم بسیار اهمیت دارد و باید بدان توجه کنید. برخی مواد غذایی هستند که برای سلامتی چشم مفید است. در صورتی که سلامتی چشم هایتان اهمیت دارد در ادامه همراه ما باشید …

چه مواد غذایی برای سلامتی چشم مفید است

چه مواد غذایی برای سلامتی چشم مفید است

سلامتی چشم

رژیم غذایی تاثیر های مهمی در بدن دارد. تاثیر ظاهری آن که همه متوجهش هستند این است که شما با داشتن رژیم غذایی دارای تناسب اندام و سلامتی می شوید. اما زوایای پنهان رژیم غذایی مناسب باعث می شود که شما سالم تر بمانید. هم از لحاظ جسمانی و هم از لحاظ روحی. یکی از این زوایای پنهان سلامتی چشم می باشد. در بزرگ سالان معمولا آب مروارید بوجود می آید. این بیماری معمولا در سنین بالای 55 سال ایجاد می شود و علت اصلی نابینایی در این سنین می شود. در جهان حدود 25 میلیون نفر به آن مبتلا هستند.

در صورتی که یک رژیم خوب داشته باشید و از چاقی دوری کنید موجب سلامتی چشم ها هم می شود. رژیم های غذایی دارای آنتی اکسیدان موجب سلامت چشم می شود. این آنتی اکسیدان ها عبارتند از ویتامین E و C ، بتاکاروتن، روی، سلنیوم و … که برای از بین بردن رادیکال های آزاد مفید است. ویتامین C در سبزیجات یافت می شود و در مرکبات هم به مقدار زیادی وجود دارد. کره بادام زمینی، سیب زمینی شیرین، آجیل و غلات غنی شده دارای ویتامین E می باشد که برای جلوگیری از آب مروارید مفید است.

اسید های چرب مانند امگا3 که در دانه ها، روغن های گیاهی، سبزی های تیره رنگ و … یافت می شود نیز برای حفاظت از چشم ها مفید است. کاروتنوئیدها نیز نوعی آنتی اکسیدان طبیعی می باشد که برای سلامت چشم مفید است. کاروتنوئیدها در سبزی های تیره رنگ مانند کلم بروکلی، اسفناج، کلم پیچ و خربزه وجود دارد که برای سلامتی مفید است. همچنین در تخم مرغ، کیوی و انبه نیز مقدار قابل توجهی از آن وجود دارد.

پاسخ دهید