چگونه مسواک خود را ضد عفونی کنیم؟,مسواک,تمیز کردن مسواک,بهترین روش ضدعفونی کردن مسواک , دانستنی هایی درباره مسواک,بهداشت دهان و دندان

چگونه مسواک خود را ضد عفونی کنیم؟


چگونه مسواک خود را ضد عفونی کنیم؟

یکی از راه های سالم نگه داشتن و مراقبت از دندان ها مسواک زدن می باشد که در زمان های قدیم از چوب های مخصوص به عنوان مسواک استفاده می کردند ولی امروزه مسواک های مختلفی تولید و وارد بازار شده اند. برخی از افراد مسواک ها را در سرویس های بهداشتی نگه می دارند و این کار اشتباه است چون میکروب ها هوا را سریعا جذب کرده و با مسواک زدن وارد بدن شما می شود. اما حالا سوال اینجاست که بعد از کثیف شدن مسواک چگونه مسواک خود را ضد عفونی کنیم؟ . ما امروز به شما بهترین روش های تمیز کردن مسواک را آموزش می دهیم که با استفاده از آن می توانید مسواک را در مدت های طولانی استفاده کنید پس اگر شما هم می خواهید بدانید چگونه مسواک خود را ضد عفونی کنیم؟ در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه مسواک خود را ضد عفونی کنیم؟,مسواک,تمیز کردن مسواک,بهترین روش ضدعفونی کردن مسواک , دانستنی هایی درباره مسواک,بهداشت دهان و دندان

چگونه مسواک خود را ضد عفونی کنیم؟

این مسواک شماست و تمیز کردن آن به طور کامل کمک خواهد کرد که در فصل سرما و آنفلوآنزای زمستان کمی سالم تر شوید. اگر شما مانند بسیاری از افراد هستید، هر روز صبح از میلیون ها باکتری که در دهان ما رشد می کند می خواهید خلاص شوید و این یکی از دلایلی است که هر روز صبح دندانهایتان را مسواک می زنید . اما این میکروب ها کجاست؟ بله، بعضی از آنها تخلیه می شوند، اما بسیاری از آنها در مسواک ما باقی می مانند. مسواک ها یک پرورش دهنده باروری برای تعدادی از گونه های ویروس ها و باکتری ها از جمله آنهایی است که باعث سرماخوردگی و آنفلوآنزا می شوند. به همین دلیل، انجمن ملی دندانپزشکی پیشنهاد می کند که هر سه ماه یکبار مسواک خود را جایگزین کنید و حداقل یکبار در هفته تمیز کنید.  چند راه برای انجام این کار وجود دارد:

  • مسواک خود را در دهانشویه ضد باکتری خیس کنید. قبل از مصرف دوباره کاملا شستشو دهید.
  • برای تمیز کردن روزانه، شما می توانید مسواک خود را در یک فنجان کوچک پراکسید هیدروژن ذخیره کنید. هنگامی که دندان های خود را مسواک می زنید، پراکسید هیدروژن را تغییر دهید.
  • مسواک خود را برای مدت ۳ دقیقه در آب جوش بشویید. اگرچه مسواک شما دشوار است، آب جوش بیشتر جوانه می زند.
  • یک مسواک را می توان در محفظه نقره ای ماشین ظرفشویی قرار داده و آن را ضد عفونی نمود. مسواک خود را از طریق آب داغ بدون صابون در ماشین ظرفشویی بشویید .
  • خرید یک ضد عفونی کننده مسواک UV این ابزارهای بسیار زیبا با ترکیبی از بخار و گرما خنک برای درمانمسواک خود کار می کنند.

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

 

پاسخ دهید