کاهش استرس با استفاده از فعالیت های فیزیکی,درمان استرس , درمان اختلالات ذهنی , استرس چیست؟ , چگونه استرس را کاهش دهیم؟ , بهترین روش کاهش استرس

کاهش استرس با استفاده از فعالیت های فیزیکی


کاهش استرس با استفاده از فعالیت های فیزیکی

شاید برای شما هم پیش بیاید که دچار استرس و اضطراب شوید اما این استرس ها چقدر طول می کشد و باعث اذیت شما می شود و نمی دانید چگونه آن را رفع کنید ، نگران نباشید چون ما ما خواهیم به شما روش کاهش استرس با استفاده از فعالیت های فیزیکی را آموزش دهیم که با استفاده از آن ها می توانید به راحتی ذهن خود را در حالت آرامش نگه دارید و دیگر استرس و اضطراب نداشته باشید و از زندگی خود در برابر هر مشکلی لذت ببرید. پس اگر شما هم می خواهید استرس خود را درمان کرده و آسوده زندگی کنید در ادامه با ما همراه باشید.

کاهش استرس با استفاده از فعالیت های فیزیکی,درمان استرس , درمان اختلالات ذهنی , استرس چیست؟ , چگونه استرس را کاهش دهیم؟ , بهترین روش کاهش استرس

ورزش بدن و ذهن

مزایای فیزیکی بهبود وضعیت فیزیکی ورزش و مبارزه با بیماری، مدتهاست تاسیس شده است و پزشکان همواره از لحاظ جسمی فعال هستند . ورزش همچنین برای حفظ آمادگی ذهنی حیاتی است و می تواند استرس را کاهش دهد . مطالعات نشان می دهد که در کاهش خستگی، بهبود هشیاری و تمرکز و افزایش عملکرد کلی شناختی بسیار موثر است . این امر به ویژه هنگامی مفید است که انرژی و یا توانایی خود را برای تمرکز کاهش می دهد.

هنگامی که استرس بر مغز اثر می گذارد، با بسیاری از اتصالات عصبی، روی بقیه بدن نیز تاثیر می گذارد . بنابراین به نظر می رسد که اگر بدن شما احساس خوبی داشته باشد، ذهن شما هم همینطور است . ورزش و فعالیت های جسمانی دیگر باعث تولید اندورفین ها و مواد شیمیایی در مغز می شود که به عنوان مواد آرایشی طبیعی عمل می کنند و همچنین توانایی خواب را بهبود می بخشد که به نوبه خود باعث کاهش استرس می شود .

مراقبه، طب سوزنی، ماساژ درمانی، حتی تنفس عمیق می تواند بدن شما را به اندورفین تولید کند و عقل متعارف می گوید که یک تمرین با شدت کم و متوسط ​​باعث می شود شما احساس انرژی و سالم داشته باشید. دانشمندان دریافته اند که مشارکت منظم در ورزش های هوازی با کاهش سطوح کلی تنش، بالا بردن و تثبیت خلق، بهبود خواب و بهبود عزت نفس همراه است. حتی پنج دقیقه ورزش هوازی می تواند اثرات ضد اضطراب را تحریک کند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید