کدام غذاها از سرطان پستان پیشگیری می کنند؟

کدام غذاها از سرطان پستان پیشگیری می کنند؟


کدام غذاها از سرطان پستان پیشگیری می کنند؟

محققان طبق تحقیقاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که سرطان پستان روز به روز در حال افزایش است و تعداد افراد مبتلا در سال های بعدی بیشتر از سال ها قبلی خواهد بود بطوریکه فرد را به کام مرگ خواهد کشید. دلیل ایجاد سرطان پستان درست زندگی نکردن و استفاده از رژیم های غذایی سنگین و نامناسب می باشد. ما امروز می خواهیم به شما بگوییم کدام غذاها از سرطان پستان پیشگیری می کنند؟ و شما می توانید با استفاده از این غذاها از سرطان پستان در امان باشید پس اگر شما هم می خواهید با این غذا ها آشنا شوید در ادامه با ما همراه باشید.

کدام غذاها از سرطان پستان پیشگیری می کنند؟

بروکلی:

همه انواع سبزیجات به مبارزه با سرطان کمک می کنند. کلم بروکلی یکی از بزرگترین گیاهانی است که سرشار از آنتی اکسیدان است که حاوی مقدار زیادی سولفورافان است، سولفورفان ترکیب خاصی که به افزایش آنزیم های محافظتی کمک می کند و از مواد شیمیایی جلوگیری می کند. همچنین حاوی اندول ۳ كاربينول، یک ماده شیمیایی است که از ابتلا به سرطان سینه پیشگیری میکند

سیر:

سیر دارای ترکیبات گوگرد است که به  ترمیم DNA کمک می کند. آنها در مهار رشد سلولهای سرطان سینه کمک می کنند.  اول صبح سیر تازه  استفاده کنید تا  از فواید آن بهره مند شوید

گردو:

حاوی فیتوسترولهایی هستند که به مهار گیرنده های استروژن در پستان  که به کاهش رشد سلول های سرطانی کمک می کند. مصرف روزانه مقداری گردو به  جلوگیری از رشد سلول های سرطانی و تومور کمک می کند.

دانه کتان:

دانه کتان غنی از، فیبر و امگا ۳ است. بعنوان یک سپر محافظ علیه سلول های سرطانی که مسئول سرطان پستان هستند کمک می کنند. دانه کتان را روی سالاد واسموتی ها بریزید. همچنین می توانید از روغن کتان  به سس سالاد برای طعم دار کردن استفاده کنید.

ماهی:

ماهی یک منبع شگفت انگیز  امگا ۳ است. این منبع عالی پروتئین است و همچنین به جلوگیری از سرطان پستان کمک می کند. ماهی قزل آلا، حاوی مقادیر خوبی از مواد مغذی مانند ویتامین D، B12 و غیره است و در تنظیم رشد سلول و جلوگیری از سرطان کمک می کند.

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید