کمبود امگا3 و امگا6 چه علایمی دارد

کمبود امگا3 و امگا6 چه علایمی دارد


کمبود امگا3 و امگا6 چه علایمی دارد

کمبود امگا3 و امگا6 مطمئنا برای سلامتی انسان مضر است. اما اگر می خواهید بدانید که میزان ضرر این کمبود چقدر است باید در ادامه همراه ما باشید.

کمبود امگا3 و امگا6 چه علایمی دارد

کمبود امگا3 و امگا6 چه علایمی دارد

کمبود امگا3 و امگا6

امگا3 و امگا6 اسید های چرب نامیده می شود و در شمار زیادی از محصولات غذایی یافت می شود. از منابع مهم آن می توان به ماهی، بادام زمینی، تخم مرغ، زیتون، آووکادو و … اشاره کرد. البته بسیاری از افراد برای جلوگیری از اضافه وزن این مواد غذایی را کمتر مصرف می کنند. اما باید توجه کنید که امگا3 و امگا6 عامل افزایش متابولیسم و تنظیم آن می باشد و در صورتی که شما آن ها را مصرف نکنید نتیجه معکوس می گیرید.

یکی از علایم کمبود امگا3 و امگا6 خشکی پوست می باشد. امگا3 باعث نرمی پوست می شود و برای جذب مواد مغذی برای پوست مفید است. وقتی کمبود داشته باشد نمی تواند نرمی پوست را ایجاد کند. در برخی موارد مانند سن غیر عادی، مصرف دخانیات، وجود استرس و کمبود امگا3 و امگا6 در مادران ممکن است نوزاد به صورت زودرس متولد شود و برخی مشکلات دیگری برایش بوجود بیاید.

وجود امگا 3 و امگا 6 در بدن برای جلوگیری از مشکلات و بیماری های قلبی هم ثابت شده است و باید بدانید که امگا6 که در روغن آفتاب گردان و میوه های خشک وجود دارد حفاظی برای قلب است. همچنین حذف این اسید های چرب از مواد غذایی مصرفی روزانه باعث می شود که با کمبود انرژی و خستگی شدید همراه شوید. بنابراین همیشه مصرف آن ها را به یاد داشته باشید. درست است که وجود برخی مواد غذایی برای بدن ضروری است اما ما آن ها را نمی بینیم و فکر می کنیم که مصرف نکرده ایم در صورتی که اگر مصرف نکنید با مشکلات متنوع مواجه می شوید.

پاسخ دهید