کنترل فشار خون و علائم آن


فشار خون کنترل فشار خون فشار خون بالا فشار خون پایین علائم فشار خون کنترل فشار خون در حاملگی فشار خون دوران بارداری

فشار خون در انسانها شاید متفاوت باشد اما گاها بالا بالا رفتن و پایین رفتن فشار خون ما را دچار مشکل میکند در این مطلب باید بدانیم که چرا باید کنترل فشار خون داشته باشیم یا اصلا چرا فشار خون پایین یا بالا می رود . داشتن یک فشار خون نرمال مستلزم خوردن قرص یا غذاهایی است که برای کنترل فشار خون کمک می کند.

کنترل فشار خون

فشار خون در افراد مختلف متفاوت است مثلا در بیمارانی همانند بیماران قلبی میتواند فشار خون خیلی متفاوت تر از سایرین داشته باشد . علائمی که فشار خون بالا در بدن بروز می دهد خاص و منحصربفرد است و همچنین علائم فشار خون پایین در بدن نیز منحصربفرد است بنابراین می توان متوجه شد که آیا فشار خون بالا رفته یا پایین اومده است.

علائم فشار خون

سوالی که پیش میاد و همیشه پرسیده می شود که آیا در اختلالات فشار خون دچار سرگیجه ، تهوع تار شدن دید هنگام بلند شدن یا سردرد یکی از علامت های فشار خون است

فشار خون مدام بالاتر از  80/120 میلی متر جیوه می تواند نشانه ای بر شروع بیماری پرفشاری خون باشد. شروع فشار خون غالبا از 50سالگی به بعد در خانم ها با شروع دوران یائسگی و اختلالات هورمنی در ارتباط است در زن های جوان کمتر از 35 سال با سه عامل عمده حاملگی داروها و تغذیه در ارتباط است.

کنترل فشار خون در حاملگی

فشار خون در دوران حاملگی می تواند به مسمومیت حاملگی یا پره اکلامپسی بینجامد که در بعضی موارد به مرگ منتهی می شود

بنابراین مراقبت از خانم حامله مبتلا به فشار خون ضروری است. بعضی از داروها مانند داروهای پیشگیری از حاملگی، استامینوفن،ایبو پروفن،الکل و مواد دخانی فشار خون را بالا می برند. در بعضی موارد تنگی شریان های کلیوی منجر به افزایش فشار خون در یک خانم جوان می شود.

در برخی موارد گفته می شد خوردن شیرینی زیاد باعث بالا رفتن فشار خون و خوردن مزه های ترش باعث پایین آمدن فشار خون است. در کلیه موراد مراجعه به متخصص قلب الزامی است.

پاسخ دهید