گوشت قرمز چه تاثیرات مثبت و منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟,فواید گوشت قرمز,خواص گوشت قرمز,دانستنی هایی درباره گوشت قرمز,تاثیر گوشت قرمز بر سلامتی

گوشت قرمز چه تاثیرات مثبت و منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟


گوشت قرمز چه تاثیرات مثبت و منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟

همانطور که می دانید گوشت قرمز یکی از مواد غذایی پر مصرف در دنیا می باشد که بسیار بدن به آن نیاز دارد زیرا دارای فواید بسیار زیادی است همچنین دارای مواد معدنی مختلفی می باشد که بدن به همه آن ها نیاز دارد. ما امروز می خواهیم در این مقاله به شما بگوییم گوشت قرمز چه تاثیرات مثبت و منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟ و شما را بیشتر با عوارض مصرف بیش از حد آشنا خواهیم کرد تا استفاده درستی از آن داشته باشید. پس اگر شما هم می خواهید بدانید گوشت قرمز چه تاثیرات مثبت و منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟ در ادامه با ما همراه باشید.

گوشت قرمز چه تاثیرات مثبت و منفی بر سلامتی بدن می گذارد؟,فواید گوشت قرمز,خواص گوشت قرمز,دانستنی هایی درباره گوشت قرمز,تاثیر گوشت قرمز بر سلامتی

گوشت قرمز

گوشت قرمز، به طور کلی گوشت مشتق شده از پستاندارانی، از جمله:

  • گوشت خوک
  • گوشت بره و گوسفند
  • گوشت گاو

است . وزارت بهداشت توصیه می کند مردم روزانه ۹۰ گرم یا کمتر گوشت قرمز مصرف کنند.  قطعه ای نازک از گوشت خوک، گوشت گوسفند یا گوشت گاو حدود ۳۰ گرم گوشت است.

تاثیرات مثبت

  • گوشت قرمز منبع غنی از پروتئین، چربی اشباع، آهن، روی و ویتامین B است. آهن برای کمک به سلول های خون قرمز جهت انتقال اکسیژن مورد نیاز است. کمبود آهن در کودکان، سالمندان و زنان باردار بیشتر اتفاق می افتد. آهن نیز در گیاهان برگ سبز تیره، لوبیا و دانه موجود است، اما بهترین حالت بوسیله مصرف گوشت قرمز جذب بدن می شود.
  • روی برای بدن برای سنتز DNA ضروری است و به سیستم ایمنی بدن کمک می کند تا به طور موثر عمل کند. روی علاوه بر گوشت قرمز در ماهی، دانه، تخم مرغ و لوبیا یافت می شود. با این حال، روی دریافت شده از منابع گوشت و ماهی برای جذب در بدن بهتر است .
  • از میان ویتامین های B که فراوان در گوشت قرمز یافت می شوند، ویتامین ب۶ و ویتامین ب۱۲ هستند . ویتامین B6 برای سیستم ایمنی بدن و ویتامین B12 مفید برای سیستم عصبی مفید است . افراد مبتلا به دیابت نوع یک، داروی متفورمین را برای جلوگیری از خطر ابتلا به کاهش سطح ویتامین B12 مصرف می کنند.

تاثیرات منفی

مصرف گوشت قرمز با افزایش شیوع بیماری های قلبی، سرطان کولورکتال و دیابت نوع ۲ ارتباط دارد .

 

 

منبع:دکترسلام/هلودکتر

پاسخ دهید