یوگای چشم برای رفع خستگی

یوگای چشم برای رفع خستگی


یوگای چشم برای رفع خستگی

معمولا اگر به صورت مداوم با کامپیوتر و موبایل کار کنیم یا مدت زیادی تلوزیون ببینیم باعث می شود که چشمان مان خسته شود. حالا اگر این خستگی را با برخی روش ها از بین نبرید باعث می شود که چشمان تان درد بگیرد. ما امروز روش یوگای چشم را برای به در کردن خستگی چشم می آموزیم. با ما همراه باشید …

یوگای چشم برای رفع خستگی

یوگای چشم برای رفع خستگی

یوگای چشم

خستگی چشم معمولا به خاطر نور حاصل از مانیتور ها، تلوزیون، تلفن، تبلت ها و … می باشد و می توان گفت که خستگی چشم این روز ها بسیار رایج شده است. رفع این مشکل با یوگای چشم کاری مفید و آسان می باشد. اگر بیشتر زمانی را که کار می کنید درگیر مانیتور ها و صفحه نمایش ها هستید پس مشخص است که کار زیادی از چشمان خود می کشید. حدودا 70 درصد افراد از کامپیوتر استفاده می کنند این یعنی خیلی از مردم با خستگی چشم مواجه می شوند. خستگی چشم زمانی رخ می دهد که عضلات چشم بیش از میزانی که لازم است کار کند. در حقیقت بافت چشم حالت نرم دارد و شکل عدسی می باشد. بسته به اینکه شما دور را نگاه می کنید یا نزدیک عضلات چشم به خود چشم فشار می آوردند و آن را شکل می دهد.

اگر بیش از حد نزدیک را نگاه کنید این عضلات خسته می شوند. علایم خستگی چشم عبارت است از خشکی چشم، سردرد، سرما خوردگی، تاری دید، دید دوگانه، خارش چشم و … . حدودا یک سوم افرادی که با کامپیوتر کار می کنند درگیر خستگی چشم هستند. اما توجه کنید که خستگی چشم موقتی است و ربطی به ضعیفی ندارد. با حرکات آرام و بالا و پایین کردن چشم، چپ و راست کردن آن و باز و بسته کردن پلک ها می توان یوگای چشم را انجام داد. همچنین می توان کف دست ها را آرام روی چشم بکشید.

پاسخ دهید