تنظیم ساعت میل شام برای لاغری

      ۰۹ فرو ۱۳۹۶      ۰      38 بازدید        

تنظیم ساعت میل شام برای لاغری

در هنگام کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام توجه به خیلی از مسائل مهم می باشد که شاید شما حتی فکر آنرا هم نکنید. یکی از این مسائل انتخاب ساعت میل شام می باشد. در ادامه این تکنیک را به شما می آموزیم.

تنظیم ساعت میل شام برای لاغری

تنظیم ساعت میل شام برای لاغری

ساعت مناسب شام خوردن

بهترین زمان برای خوردن شام و وعده آخر غذایی عصر می باشد. اگر در این زمان شام را میل کنید بهتر چربی سوزی می کنید و سریع به لاغری می رسید. اما چه زمانی از عصر هم مهم می باشد. سعی کنید هنگام و یا قبل از غروب آفتاب آخرین وعده غذایی تان را میل کنید. اما دلیل این کار چیست؟ بدن همه افراد ساعات زیستی منحصری دارند. این ساعات درست است که باهم فرق دارند اما در قالب یک طرح کلی در می آیند که توجه به آن بسیار مهم است. مثلا این نکته بسیار مهم می باشد که هرچه از صبح به سمت شب می رویم باعث می شود انرژی کمتری صرف هضم غذا شود.

در یک آزمایش دو گروه وجود داشتند. گروهی در یک دوره چهار روزه بین ساعت ۸ تا ۱۴ غذا میل کردند و گروه دوم در همین دوره بین ساعت ۸ تا ۲۰٫ مقدار غذا و کالری که به دو گروه داده شده بود کاملا یکسان بود. و اما نتیجه این شد که گروهی با توجه به اینکه میزان کالری سوزانده شده همه طبق برنامه قبلی شان بود، افرادی که تا ساعت ۱۴ وعده غذایی خورده بودند حدود شش درصد بیشتر چربی سوزی کرده بودند.

در این روش ها شما شام را عملا زودتر میل خواهید کرد یعنی همان ساعت ۱۴ و به همان میزانی هم میل می کنید که در شب ها این کار را می کنید. ولی تفاوت آن این است که بدن تمام کالری ای که در روز دریافت کرده را سعی می کند در باقی ساعات مصرف کنید و این یعنی رسیدن به لاغری !!!

دسته بندی : پزشكي و سلامت, تغذیه سالم
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد