چگونه با پرخوری مبارزه کنیم ؟

      ۰۹ فرو ۱۳۹۶      ۰      58 بازدید        

چگونه با پرخوری مبارزه کنیم ؟

اگر شما هم آرزوی این را دارید که جلوی پرخوری های خودتان را بگیرید و به لاغری برسید باید در ادامه این مقاله همراه نازدونه باشید تا راهکاری را به شما بیاموزیم که بتوانید این رویا را عملی کنید.

چگونه با پرخوری مبارزه کنیم ؟

چگونه با پرخوری مبارزه کنیم ؟

مبارزه با پرخوری

یکی از مشکلات ما خوردن غذا های بدون برنامه ریزی شده است. مثلا قرار است سه ساعت دیگر شام بخورید و شما الآن وعده غذایی کوچکی به اسم ته بندی میل می کنید تا زمانی که شام آماده بشود و موقعی هم که آماده می شود شام تان را کامل می خورید که این خود باعث افزایش وزن می شود. راهکار ذهن این گونه است که مثل مورچه در حال ذخیره آذوقه هستیم و همیشه می خواهیم مواد غذایی در بدن ذخیره کنیم.

 

می توانید زمانی که می خواهید شروع به خوردن این وعده ها کنید به خود یادآوری کنید که شما به دنبال لاغری هستید و این کار باعث چه چیزی می شود و از آن دست بکشید. اگر می خواهید به مبارزه با پرخوری دست بزنید راهکار های زیر را فراموش نکنید.

وقتی که گرسنه هستید می خواهید غذا بخورید این کار را به عنوان یک کار اصلی در نظر بگیرید و هنگام غذا خوردن مشغول کار دیگری نشوید. مثلا تماشای تلوزیون یا خواندن کتاب. با آهسته خوردن می توانید متوجه شوید که دقیقا چه زمانی سیر می شود. از غذا های سریع مثل چیپس، بیسکوییت، کیک و… اجتناب کنید.

 

هنگام میل غذا از بشقاب های کوچک استفاده کنید. این کار در نهایت باعث لاغری و کاهش وزن شما می شود! و هر زمان هم که احساس سیری کردید بلافاصله از سفره کنار رفته و حتما خود را مقید به خوردن همه غذا نکنید. با این روش ها می توانید به آسانی به مبارزه با پرخوری تان بروید و حتما هم موفق خواهید شد.

دسته بندی : پزشكي و سلامت, تغذیه سالم
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد