آیا شیرین کننده های مصنوعی باعث لاغری می شود؟

      ۱۸ فرو ۱۳۹۶      ۰      65 بازدید        

آیا شیرین کننده های مصنوعی باعث لاغری می شود؟

امروز می خواهیم تاثیرات شیرین کننده های مصنوعی بر لاغری و چاقی را بررسی کنیم. می خواهیم ببینیم آیا این نوع شیرین کننده ها باعث افزایش وزن خواهد شد یا خیر؟ در ادامه همراه ما باشید.

آیا شیرین کننده های مصنوعی باعث لاغری می شود؟

آیا شیرین کننده های مصنوعی باعث لاغری می شود؟

شیرین کننده های مصنوعی

شیرین کننده های مصنوعی در اصل همیشه باعث افزایش وزن و چاقی می شوند. ممکن است بعضی افراد خلاف این را تجربه کرده اند ولی در اصل رژیم آنها باعث این شده و ربطی به این نوع شیرین کننده ها ندارد.

 

اگر غذای بدون شکر مصرف کنید خود به خود باعث می شود برای جبران این کمبود از غذاهای بیشتری استفاده کنید. باقی غذا ها دارای مواد مضر هم می باشد و همچنین دارای مقادیر زیاد کربوهیدرات، چربی و … می باشد که باعث مداخله با لاغری و چاقی و افزایش وزن می شود. در برخی از این شیرین کننده ها هم موادی وجود دارند که وقتی سوزانده می شوند خود به خود باعث افزایش کالری و به همین ترتیب افزایش چربی اضافی و افزایش وزن می شود.

معمولا این نوع شیرین کننده ها باعث می شود شما نسبت به خوردن شیرینی ها و کربوهیدرات ها اشتها پیدا کنید و این غذا ها را بیشتر مصرف کنید. به همین ترتیب باعث می شود شما دچار افزایش وزن شوید. پس در رژیم روزانه خود سعی کنید از خوردن این شیرین کننده ها خودداری کنید تا از شر چاقی زیاد راحت شوید. برای لاغری سعی کنید نزد دکتر های تغذیه بروید و از آنها برنامه غذایی و ورزشی مخصوص خود را دریافت کنید.

به عنوان جمع بندی به شما پیش نهاد می کنیم اگر بیماری دیابتی دارید از این شیرین کننده ها استفاده کنید ولی اگر از این نوع شیرین کننده ها بسیار زیاد در روز مصرف کنید نه تنها باعث لاغری نمی شود، بلکه باعث افزایش وزن و چاقی بیشتر هم می شود.

دسته بندی : پزشكي و سلامت, تغذیه سالم
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد