فواید ازگیل

فواید ازگیل


فواید ازگیل

ازگیل یکی از میوه های پرخاصیت در دنیا می باشد که مطمئن هستم شما حتی یک بار هم استفاده نکردید. این میوه دارای خاصیت دارویی بسیاری است اما صد حیف که خیلی از مردم جهان حتی اسم این میوه را نیز نشنیده اند و از فواید آن غافل مانده اند. اگر شما هم می خواهید بیشتر با این میوه آشنا شوید و فواید ازگیل را بدانید در ادامه با ما همراه باشید.

فواید ازگیل

این میوه های دارای طعمی بسیار خوبی می باشد و می توان گفت برای اکثر آدم ها طعمی جدید است چون طعمی شبیه به انجیر ، کامکوات و خرمای ایرانی دارد و برخی ما بین گلابی و زالزالک دارد. در برخی از نقاط جهان این میوه را به عنوان میوه فانتزی استفاده می کنند برای همین در برخی نقاط جهان قیمت بالایی را به خود اختصاص داده است.

ازگیل بر ضد سنگ کلیه

در زمان های قدیم برای مشکلات کلیوی ازگیل را به عنوان داروو استفاده می کنند زیرا دارای مولکول هایی است که باعث سم زدایی در بدن می شود برای همین به کلیه ها کمک فراوانی می کند. اگر شما بتوانید بصورت منظم ازگیل استفاده کنید باعث تسهیل ادرار شما می شود و باعث می شود سنگهای کلیه از بین برود. امروزه برای از بین بردن سنگ های کلیه از جوشانده برگ های ازگیل استفاده می کنند.

سایر اثرات درمانی:

1. مناسب برای افراد دیابتی:

یکی از ویژگی های میوه ازگیل می توان به میزان قند آن اشاره کرد. این میوه میزان قند بسیار کمی دارد و برای افراد دیابت خطری ندارد بلکه مفید هم است زیرا این میوه دارای فیبر فراوانی است که قند خون فرد را کنترل می کند.

2. درمان التهاب‌های روده‌ای:

برای این کار شما باید در اول پوست آن را گرفته و بعد هسته هایش را بیرون بکشید. حالا باید قسمت باقی مانده میوه را با شیر مخلوط کرده و میل کنید.

پاسخ دهید