مزایای پیاده روی

مزایای پیاده روی


مزایای پیاده روی

پیاده روی مزایای زیادی برای بدن دارد شاید این حرفی باشد که در طول روز خیلی شنیده باشید اما واقعا پیاده روی برای مفید است؟ در ادامه با ما همراه باشید تا پاسخ مزایای پیاده روی را بدانید.

مزایای پیاده روی

مزایای پیاده روی

اگر چاق هستید یا از افزایش وزن بدنتان نگرانید کافیست بدانید پیاده روی اثر ژنهای ارتقاء دهنده وزن را تحت تاثیر قرار می دهد و فعالیت آنها را کاهش می دهد.جالب است بدانید راه رفتن ۱۵ دقیقه ای می تواند میل به شکلات را مختل کند و حتی مقدار شکلات شما را در شرایط استرس زا کاهش دهد.

پیاده روی خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد زنانی که هفت ساعت یا بیشتر در هفته به پیاده روی می کنند خطر ابتلا به سرطان سینه در آنها ۱۴ درصد کمتر از افرادی که سه ساعت یا کمتر در هفته پیاده روی می کنند، است و راه رفتن این حمایت را حتی برای زنان با عوامل خطر سرطان سینه مانند اضافه وزن و یا استفاده از هورمون های تکمیلی فراهم می کند.

پیاده روی درد حاصل از آرتروز را کاهش می دهد

پیاده روی باعث کاهش درد ناشی از آرتروز می شود و راه رفتن پنج تا شش کیلومتر در هفته حتی می تواند باعث جلوگیری از تشکیل آرتریت شود. پیاده روی از مفاصل – به ویژه زانوها و باسن ها که بیشتر به بیماری استئوآرتریت مبتلا هستند محافظت می کند با روغنکاری آنها و تقویت عضلات که از آنها حمایت می کند محافظت می کند.

همچنین پیاده روی باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود

پیاده روی می تواند در طول فصل از سرماخوردگی و آنفولانزا محافظت کند. افرادی که حداقل ۲۰ دقیقه در روز و حداقل ۵ روز در هفته پیاده روی می کنند، ۴۳٪ کمتر از افرادی که یک بار در هفته تمرین می کنند بیماری داشتند و اگر آنها بیمار بودند، مدت کوتاهی بود، و علائم آنها ملایم تر بود.پس برای استفاده از فواید پیاده روی برنامه منظمی تهیه کنیدسعی کنید حداقل 4 روز در هفته و حداقل به مدت 30 دقیقه پیاده روی داشته باشید.

پاسخ دهید