عروسی در هتل اقامت ظریف+یک خبر تامل بر انگیز از وین

      ۲۵ ارد ۱۳۹۳      ۰      55 بازدید        

وزیر امور خارجه کشورمان نیز به کمپ تیم ملی فوتبال ایران در شهر گارتز در نزدیکی وین رفته است تا دیداری با ملی‌پوشان داشته باشد.

اما نکته‌ای که در حاشیه مذاکرات جدی وین جلب توجه می‌کند برگزاری یک جشن ازدواج است، آن هم در هتل کوبرگ، هتلی که هیئت‌های مذاکره‌کننده در آن اقامت دارند.

هم‌زمان با آغاز مذاکرات دور چهارم مذاکرات ایران و ۱+۵ در وین برای نگارش متن نهایی توافق جامع، بعضی از منابع خبری اعلام کرده‌اند، که روند راستی‌آزمایی و مدت زمان رسیدن به توافق نهایی وقت‌گیر بوده و شاید سال‌ها به طول انجامید.

 

.

.

.

در این میان حتی از ارقام نجومی و توهمی ۲۰ سال برای طول مدت راستی‌آزمایی نیز در برخی اظهارات سخن به میان آمده است. این در حالی است که طرح چنین موضوعاتی هیچ کمکی به فضای موجود در مذاکرات نمی کند.

 

آن چه مسلم است دوره راستی‌آزمایی از یک منطق و ساز و کار مشخص باید پیروی کند؛ به‌طور مثال دوره راستی‌آزمایی در دیگر کشورها خود معیاری برای تعیین این دوره در دیگر موارد است.

 

نکته دیگری که در این ارتباط قابل توجه است صلاحیت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این زمینه است.

 

.

.

.

.

هر دوره زمانی که برای راستی‌آزمایی پیشنهاد می‌شود باید منطقی و بر اساس واقعیات موجود و قوانین آژانس باشد. به طور قطع ایران هیچ پیشنهادی را که مبتنی بر منطق و قانون نباشد نخواهد پذیرفت.

 

گفتنی است طول مدت این دوره برای کشور لیبی به رهبری قذافی کم‌تر از هفت سال بوده است

دسته بندی : اخبار, اخبار گوناگون, سياسي
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد