مدل های اولیه از فناوری های امروزه

      ۰۳ شهر ۱۳۹۳      ۰      49 بازدید        

شرکت های مختلف پیش از معرفی محصول نهایی خود به بازار ممکن است چندین نمونه مدل اولیه را تولید کرده تا آزمایش ها و بررسی های مورد نیاز به منظور آگاهی از عملکرد و کارایی دستگاه را انجام دهند.

مدل های اولیه به نوعی می توانند آینده فعالیت های یک شرکت و این که چه ایده هایی را دنبال می کند را نشان دهند. البته در برخی موارد محصول نهایی تفاوت های قابل توجهی با این مدل های اولیه دارد. در ادامه این مطلب برخی از مدل های اولیه اصلی برخی از ابزارک های محبوب دنیای فناوری امروز را معرفی می کنیم.

مدل اولیه آی‌فون، ۱۹۸۳

مدل اولیه آی‌فون فاقد قابلیت حمل یک تلفن همراه بوده اما نشان می دهد اپل بسیار پیشتر از آن که معرفی آی‌فون اصلی توسط استیو جابز صورت بگیرد در پی استفاده از فناوری نمایشگر لمسی بوده است.

nazdoone.com (2)

مدل اولیه آی‌پد، ۱۹۸۳

این تبلت که با یک صفحه کلید قابل اتصال تکمیل می شود “بَش‌فول” نام داشت که بر اساس زبان طراحی صنعتی سفید برفی اپل انتخاب شده بود.

nazdoone.com (3)

نینتندو پلی استیشن، ۱۹۹۸

نینتندو و سونی در گذشته اتحاد بعیدی را شکل دادند. نتیجه همکاری آنها یک کنسول بازی بود که برای اجرای سی‌دی و کارتریج طراحی شده بود اما اختلافات صدور مجوز به سقوط این رابطه منجر شد.

nazdoone.com (4)

ایکس باکس، ۲۰۰۱

مدل اولیه ایکس باکس به طور کامل شبیه حرف ایکس انگلیسی بود اما در زمان عرضه نهایی به محصولی با طراحی جمع و جورتر و مناسب برای حضور در خانه های مصرف کنندگان مبدل شد.

nazdoone.com (5)

دسته نینتندو وی‌ یو، ۲۰۱۲

مدل اولیه دسته نینتندو وی ‌یو از یک نمایشگر و دو دسته وی‌موت که به دو طرف آن متصل شده بودند، تشکیل شده بود. طراحی این مدل اولیه نسبت به آن چه در نهایت عرضه شد بسیار نزدیک است.

nazdoone.com (6)

تلفن دکمه ای، ۱۹۴۸

تلفن های قدیمی از شماره گیر گردنده که در دهه ۱۹۴۰ استاندارد بازار محسوب می شد، برخوردار بودند. مهندسان آزمایشگاه های بل نخستین افرادی بودند که طراحی تلفن دکمه ای را انجام دادند. طی یک سال، ۳۵ دستگاه که دکمه های آنها از نی ساخته شده بود مورد آزمایش قرار گرفتند اما این پروژه در نهایت شکست خورد. تلفن های دکمه ای بار دیگر در سال ۱۹۶۳ ظاهر شدند و به جای نی از قطعات الکترونیکی سود می بردند.

nazdoone.com (7)

سیستم رایانه ای ویدئویی آتاری، ۱۹۷۶

این مدل اولیه طی یک بازه زمانی سه ماهه و با کمتر از ۵۰۰ قطعه شکل گرفته بود و توانایی تولید تصویر و اجرای چندین بازی را داشت. آتاری از این مدل اولیه سرانجام برای معرفی آتاری ۲۶۰۰ استفاده کرد.

nazdoone.com (8)

مدولاتور موگ، ۱۹۶۴

“باب موگ” یک کیبورد از یک دستگاه الکتریکی قدیمی را به مجموعه ای از تخته مدارها و مدارات متصل کرد. با افزودن دو نوسانگر، ولتاژ و فرکانس اجازه تلفیق داشتند. سینتی سایزر آنالوگ موگ محصولی چشمگیر بود که توسط هنرمندان پاپ از دهه ۱۹۷۰ مورد استفاده گرفت و تا به امروز استفاده از سینتی سایزر ادامه داشته است. 

nazdoone.com (9)

اپل ۱، ۱۹۷۵

“استیو وزنیاک” ساخت یک ریزپردازنده ۸ بیتی که MOS 6502 نام داشت را انجام داد. وزنیاک و استیو جابز تخته های از پیش مونتاژ شده که اپل ۱ نامیدند را به فروش رساندند.

nazdoone.com (10)

موتورولا دایناتک، ۱۹۷۳

“مارتین کوپر” ساخت نخستین تلفن همراه جهان را تنها طی ۹۰ روز انجام داد. بدون مدارات در مقیاس بزرگ، مهندسان باید هزاران مقاومت، خازن، القا کننده و فیلترهای سرامیکی را در قالبی کوچک جای می دادند.

A 1973 Motorola DynaTAC prototype.

گیم بوی کالر، ۱۹۹۵

مدل اولیه گیم بوی کالر بر مبنای پردازنده ۳۲ بیتی آرم ریسک شکل گرفت. گیم بوی کالر بین سال های ۱۹۹۵ و ۱۹۹۶ توسعه داده شد اما هیچ گاه به بازار عرضه نشد و یکی از پروژه های اسرار آمیز آن دوران نام گرفت.

nazdoone.com (12)

دسته بندی : ايا ميدانستيد؟, تکنولوژی, علم و تكنولوژي
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد