پردیس ثابتی در میان چهره های سال ۲۰۱۴+عکس

      ۰۷ دی ۱۳۹۳      ۰      162 بازدید        

مجله تایم امریکا اقدام به انتشار فسرتی از چهره های سال ۲۰۱۴ کرده است که در این بین یک نام از ایران حضور دارد.در میان ۲۲ نفر محققی که برای درمان بیماری ابولا تلاش کردند پردیس ثابتی نیز  حضور دارد.

.

.

pz1039i5tso1awjpc77f

پردیس ثابتی، فارغ‌التحصیل دکترای پزشکی از دانشگاه هاروارد، ژنتیکدان پزشکی است که با طراحی الگوریتمی موفق به نمایش اثرات ژنتیک بر پیشرفت بیماری شده است. وی هم‌اکنون دانشیار دانشگاه هاروارد است و سرپرستی گروه محققان برای خواندن ژنوم انسان و تمام کروموزوم‌های موجود در ویروس ابولا را بر عهده دارد.

.

.

این بانوی ۴٠ ساله ایرانی و ساکن ماساچوست امریکا که اخیرا به عنوان یکی از ۱۰۰ چهره نابغه جهان از سوی گروه بین‌المللی Creators Synectics معرفی شده‌، در سال ٢٠٠٧ نیز از سوی شبکه خبری cnn به عنوان «یکی از ۸ نابغه عصر نوین» معرفی شد.

.

.
نشریه نیویورکر هم در بخشی از گزارش خود درباره تحقیقات علمی دانشمندان برای مبارزه با ویروس ابولا، به فعالیت‌های ثابتی به عنوان یک دانشمند امریکایی ایرانی‌تبار پرداخته علاوه بر آنکه او همچنین در مسیر تحقیقات خود در زمینه بررسی ژنوم مالاریا، موفق به دریافت بودجه تحقیقاتی ٢ میلیون دلاری از بنیاد بیل و ملیندا گیتس (Gates Foundation Grant) شده ‌است.

ثابتی سومین زن در تاریخ حیات دانشگاه هاروارد است که با معدل ۱۰۰ و مدارج کامل از مدرسه پزشکی این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده است. جالب اینکه وی در موسیقی نیز فعالیت دارد و به علت تمرکز بر تحقیقاتی که بر ابولا انجام داده انتشار چهارمین آلبوم او با تاخیر مواجه شده است. با انتخاب پردیس ثابتی از سوی مجله تایم، فهرست ایرانیانی که طی ٨٧ سال گذشته به عنوان شخصیت سال مجله تایم معرفی شده‌اند به سه نفر رسید.

.

..

.

این بانوی ایرانی بسیار رفتاری متین دارد به طوریکه همه از ایشان به نیکی یاد میکنند.
پروفسور اریک لندر، عضو هیأت علمی دانشگاه‌های هاروارد و ام.آی.تی، نیز با تحسین «نگاه کنجکاو پردیس و پژوهش‌های علمی او» می‌گوید : «حتی امتیاز نابغه بودن هم اندکی از رفتار متین و فروتنانه پردیس نکاسته است.» دایان ویرث، از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد، نیز با تمجید از دستاورد علمی دکتر ثابتی می‌گوید : «پردیس سزاوار عنوانی است که او را در ردیف شایسته‌ترین سرآمدان علمی آغاز قرن بیست و یکم قرار داده است.»

.

.

 شاید برای بسیاری جالب باشد که این بانوی نابغه ایرانی با اینهمه مشغله های  فعالیت علمی در کارهای هنری نیز فعالیت دارد و در حاشیه‌های کارهای علمی خود به خوانندگی نیز می‌پردازد. او خواننده یک گروه آلترناتیو راک به نام هزار روز (Thousand days) نیز می‌باشد که تا به حال سه آلبوم منتشر کرده‌است. از این میان، آهنگ Headlight Waves در آمریکا مورد توجه بسیار واقع گردید.

 بانو پردیس ثابتی زیست شناس برجسته ایرانی در حال حاضر ساکن ماساچوست ایالت متحده آمریکاست. و به عنوان محقق و استاد دانشگاه هاروارد فعالیت می نماید.

 

دسته بندی : اخبار, اخبار بین الملل
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد