طرز تهیه شیرینی لطیفه (آشپزی مهتاب)

      ۱۵ دی ۱۳۹۳      ۰      88 بازدید        

طرز تهیه شیرینی لطیفه (آشپزی مهتاب)

 

شما را با شیرینی خانگی لطیفه آشنا میکنم در خانه تهیه کنید و با همسرتان و نیز فرزندانتان از این نوع شیرینی لذت ببرید:

latife-pastry-recipe-cooking-mahtab-nazdoone.com

شیرینی لطیفه خیلی لزیز و خوشمزه است یک بار با پختن شیرینی لطیفه شادی را به خانواده خودتان هدیه بدهید:

مواد مورد نیاز: آرد،یک پیمانه
پودر قند، یک دوم پیمانه
تخم مرغ، ۳عدد
بکینگ پودر، یک قاشق چایخوری 
وانیل، یک دوم قاشق چایخوری 
پودر پسته یا خلال پسته برای تزیین
طرز تهییه خامه فرم گرفته: سفیده تخم مرغ ۲ عدد پودر قند ۴ قاشق غذاخوری خامه خانگی سفت نصف پیمانه 
ابتدا سفیده را خوب باهمزن میزنیم طوریکه از ظرف نریزد وبه اصطلاح پنبه ای شود , همزن را کنار گذاشته و نصف پودر قند را به سفیده به آرامی اضا فه و مخلوط می کنیم وسپس نصف دیگر را به همین ترتیب سپس خامه را میریزیم باز همبه آرامی واز یک طرف هم میزنیم ودر نهابت خامه فرم گرفته حاضر است البته من فکر میکردم از خامه های پاستوریزه باید استفاده کرد واین باعث شد که خامه فرم گرفته شل شود و علت را که پرسیدم متوجه شدم که خامه نباید شیر درون آن داشته باشد ودر واقع این خامه از سر شیر باید تهیه شود یعنی وقتی شیر جوشانده شد سر شیر آن را جمع آوری کرده وحتما شیر اضافی آنرا بگیریم ومی تونیم طی ۲ تا ۳ مرحله که سرشیر کافی تهیه شد (البته در این مدت سرشیر درون فریزر نگهداری میشود ) اقدام به تهیه خامه می کنیم. 
حالا سرشیر هارا با چنگال خوب میزنیم تا خامه خانگی به دست آید. طرز تهیه شیرینی لطیفه: ابتدا دو ظرف گود بزرگ انتخاب می کنیم. سفیده ها وزرده ها را از هم جدا کرده ودرون هرکدام از ظرف ها میریزیم. ظرفی که سفیده درون ان ریخته می شود باید کاملا تمیز وبدون ذره ای چربی باشدوپره های همزن نیز همی طور. خوب سفیده را خوب میزنیم تا کاملا کف کند به طوریکه جای پره های همزن روی آن بماند. در ظرف دیگر که زرده است وانیل وپودر قند اضافه کرده وآنقدر باید با همزن بزنیم تا سفید شود  وبعد آرد وپکینگ پودر را که از قبل باهم مخلوط کرده وچندبار الک رد کردیم طی ۲ مرحله اضافه کرده وحتما با قاشق چوبی یا پلاستیکی مخلوط می کنیم وآخر سر سفیده را به آرامی اضافه کرده وبا مواد مخلوط می کنیم . حالا از این مواد در قیف ریخته با ماسوره ساده یا شکوفه با فاصله در سینی که ازقبل کاغذ روغنی انداخته (چون در این شیرینی هیچ روغن به کار نرفته باید حتما کاغذ روغنی چرب شود) به صورتی که در عکس هم پیداست میریزیم . حتما قبل از اینکه داخل فر بگذارید کمی پود قند روی شیرینیها بریزید. فر از قبل به مدت ۱۵ دقیقه با درجه ۲۰۰ سانیگراد بلید گرم شده باشد سینی را در بالاترین طبقه به مدت ۱۰ دقیقه می گذاریم ورنگ آن که کمی تغییر کرد کافی است از فر درآوریم .
وبعد از اینکه خنک شد در یک بشقاب ریخته وروی انرا با پلاستیکی می پوشانیم تاخشک نشود ودر یخچال قرار می دهیم بعد از مدتی اماده است تا خامه فرم گرفته بین هر دو عدد نان لطیفه حاضر شده بگذاریم وبا پود پسته تزیین وحتی می توانیم برای شکیل تر شدن کار هر شیرینی را درون کپسول های شیرینی پزی قرار دهیم.

دسته بندی : اشپزي, كيك و شيريني پزي
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد