غذاهای فیبر دار برای کمک به کاهش وزن را بشناسید

      ۰۵ شهر ۱۳۹۵      ۰      58 بازدید        

غذاهای فیبر دار برای کمک به کاهش وزن را بشناسید

محققان به این نتایج دست یافته اند که مصرف غذاهای حاوی فیبر می توانند در کاهش وزن افراد نقش بسیار موثری داشته باشند، از همین رو در این پست نازدونه به برخی از غذاهای حاوی فیبر اشاره خواهیم کرد.

fibr-ghaza

منابع غذایی حاوی فیبر که به کاهش وزن شما کمک می کنند

جودوسر

جو راهی عالی برای دریافت فیبر مورد نیاز شماست، یک نصفه پیمانه جو چهار گرم فیبر دارد. روز خود را با یک صبحانه‌ی غنی از فیبر شروع کنید و تا زمان ناهار احساس سیری خواهید کرد.

لوبیاها

لوبیاها غذایی جالب برای افزودن به رژیم غذایی شما هستند. لوبیا نه تنها به طور طبیعی فیبر زیادی دارد بلکه سرشار از پروتئین نیز است. یک نصفه پیمانه از هر نوع لوبیا حدود شش گرم فیبر دارد.

سوپ

سوپ غذایی غنی از فیبر است. البته همه‌ی سوپ‌ها فیبر ندارند اما بیشتر آن‌ها حاوی فیبر زیادی هستند. سوپ‌های دارای نخود و عدس فیبر زیادی دارند. هر سوپی که از سبزیجات دارای فیبر زیاد و سیب‌زمینی تهیه شده باشد احساس سیری طولانی به شما خواهد داد.

سبزیجات تیره برگ

سبزیجات تیره رنگ، هویج، چغندر، بروکلی و هویج وحشی فیبر زیادی دارند. سبزیجات راهی عالی برای یک وعده‌ی غذایی با حجم مناسب و بدون کالری زیاد هستند. مصرف سبزیجات دارای فیبر بالا باعث می‌شود بیشتر احساس سیری کنید.

تمشک

یک پیمانه تمشک هشت گرم فیبر و ۶۴ کالری دارد و این خاصیت آن را بهترین منبع غذایی فیبر کرده است. بیشتر میوه‌ها، خصوصاً توت‌ها، فیبر دارند اما تمشک به خاطر فیبر بالا و کالری کم خود بهتر است.

دسته بندی : رژیم درمانی
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد