فشار خون بالا، عاملی برای زود خوابیدن مردان است!

      ۱۶ شهر ۱۳۹۵      ۰      17 بازدید        

فشار خون بالا، عاملی برای زود خوابیدن مردان است!

محققان اخیرا تحقیقاتی روی خواب بزرگسالان انجام دادند که نتایج حاصل از آن نشان داد مردانی که دارای فشار خون بالا هستند معمولا زودتر به رختخواب می روند! این تحقیقات روی ۲۴۰۰ فرد بزرگسال صورت گرفت.

man-sleeping

پژوهش اخیر محققان درباره میزان خواب و تمایل به خواب در میان مردان به نتایج قابل تأملی رسیده است. بر اساس گزارش ایندیپندنت، تمایل مردان به زود خوابیدن می‌تواند نشانه‌ای از یک بیماری قلبی در مردان باشد. با توجه به این مطالعه جدید تمایل مردان به زود به بستر رفتن می‌تواند حاکی از مشکلات جدی قلبی در این مردان باشد.

تحقیقات بر روی عادات خواب ۲۴۰۰ بزرگسال نشان می‌دهد که مردان با فشارخون بالا تمایل بشتری نسبت به سایرین به زودتر به رختخواب رفتن دارند. محققان دانشگاه هیروشیما گفته‌اند که مردان مبتلا به بیماری فشارخون بالا، ۱۸ دقیقه زودتر از کسانی که این بیماری را ندارند زودتر به رختخواب می‌روند. این در حالی است که بر اساس یافته‌های این مطالعه میزان خواب اضافی هیچ تأثیری بر کاهش فشار خون ندارد.

فشار خون بالا یک بیماری است که به ندرت علائم خاصی را نشان می‌دهد اما اگر درمان نشود می‌تواند به سکته قلبی و مغزی منجر شود. بر اساس این گزارش، متوسط زمان رفتن به خواب برای مردان مبتلا به این بیماری ۲۳:۱۰ بود در حالی که کسانی که به این بیماری مبتلا نبودند در ۲۳:۲۸ به رختخواب رفته‌اند.

دسته بندی : پزشكي و سلامت
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد