چگونگی تهیه ی موبردار شکر، کاملا آسان و بی دردسر!

      ۲۰ شهر ۱۳۹۵      ۰      64 بازدید        

چگونگی تهیه ی موبردار شکر، کاملا آسان و بی دردسر!

امروز در این پست نازدونه تصمیم داریم تا نحوه ی تهیه ی یک موبر برای صورت و بدن را خدمت شما آموزش بدیم که کاملا خانگی و دست ساز می باشد. لطفا تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

moo-bardar-shekar

تهیه موبر صورت و بدن با استفاده از شکر در خانه

مواد لازم

رفع موهای زائد

شکر سفید

۱٫۴ پیمانه آب لیمو

۱٫۴ پیمانه آب

بعد از گرفتن آب لیموها آن‌ها را صاف‌کرده و دانه‌ها و پالپ آن را خارج کنید.

ترکیب لایه بردار صورت و بدن

مواد را در یک ماهیتابه‌ی سنگی روی حرارت متوسط رو به زیاد ترکیب کنید. آن را مرتباً هم بزنید تا ته ظرف زیاد داغ نشود.

استفاده از ماهیتابه‌ی سنگین بسیار مهم است. اگر ماهیتابه نازک باشد تمامی حرارت منتقل‌شده و شکر زیاد داغ شده و باعث می‌شود خیلی سریع بپزد. سریع پختن زیاد خوب نیست زیرا ترکیب نیاز به زمانی برای آرام جوشیدن دارد.

بگذارید بجوشد

زمانی که ترکیب جوش آمد حرارت را کم کرده و بگذارید آرام بجوشد تا خوب بپزد. محصول موبردار نهایی شما باید برای موثر بودن چسبنده باشد.

نکته: اگر یک ماهیتابه‌ی نازک داشته باشید حرارت متوسط رو به زیاد می‌تواند برای آن بسیار بالا باشد. حرارت را تا حد ممکن پایین نگه‌دارید تا تنها کمی بجوشد. نیازی نیست ترکیب بجوشد و زیاد تیره شود.

تیره شدن ترکیب شکر

با گذشت زمان شما متوجه تیره شدن رنگ ترکیب می‌شوید. اما این رنگ مناسب نیست و نیاز است کمی بیشتر بپزد.

رنگ مناسب موبردار شکر

پس از ۲۵ دقیقه آرام جوشیدن رنگ ترکیب باید تیره و شبیه به رنگ عنبر باشد. آن را از روی حرارت برداشته و قبل از گذاشتن در ظرف ضدعبور هوا بگذارید برای ۱۰ دقیقه خنک شود. مراقب حرارت بالای آن باشید.

آماده شدن برای موبردار

تصویر سمت چپ چیزی است که باید در انتها به نظر برسد. ترکیب شکر سمت راست ترکیبی است که خوب پخته نشده است و به اندازه‌ی کافی برای استفاده انعطاف‌پذیری ندارد. می‌بینید در رنگ آن‌ها تفاوت زیادی وجود دارد. در زمان نگهداری فراموش نکنید دربی روی ظرف بگذارید که هوا از آن عبور نکند. اگر هوا وارد ظرف شود آن را زیاد چسبنده خواهد کرد.

استفاده از موبر

زمانی که ترکیب خنک شد آماده‌ی استفاده به عنوان موبر است. اگر ترکیب خنک شده بود آن را در ماکرویو کمی حرارت دهید و موها را شبیه به موم انداختن با کمک این ترکیب بردارید.

دسته بندی : بهداشت بانوان
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد