برای سوزاندن کالری اضافی بدن این خوراکی ها را بخورید!

      ۰۲ مهر ۱۳۹۵      ۰      51 بازدید        

برای سوزاندن کالری اضافی بدن این خوراکی ها را بخورید!

اگر نمی خواهید دچار اضافه وزن شوید تا بعدا از آن رنج ببرید پیشنهاد می شود بفکر سوزاندن کالری اضافی ذخیره شده در بدن خود باشید! در این پست به شما خواهیم گفت چه خوراکی هایی برای سوزاندن کالری مفید و مناسب هستند.

soozandan-kaleri

زمانی که شما غذا می‌خورید کالری یا انرژی مصرف می‌کنید. با انتخاب غذاهای کالری سوز چه مقدار می‌توانید بیشتر کالری بسوزانید؟

غذا چگونه کالری می‌سوزاند؟

زمانی که شما غذا می‌خورید کالری یا انرژی مصرف می‌کنید. شما برای فرآیند خوردن نیاز به انرژی دارید. جویدن، هضم و نگهداری غذا نیاز به سوزاندن کالری دارند. دانشمندان آن را تأثیر حرارتی یا TEF می‌نامند. TEF شما فاکتوری از میزان انرژی روزانه مصرفی‌تان است. این مقدار کالری است که شما در طول روز می‌سوزانید.

با انتخاب غذاهای کالری سوز چه مقدار می‌توانید بیشتر کالری بسوزانید؟ متأسفانه این مقدار خیلی زیاد است. کالری ای که شما از خوردن و هضم غذا می‌سوزانید تنها ۵ تا ۱۰ درصد از کالری مصرفی روزانه‌ی شماست. این یعنی اگر روزانه ۲۰۰۰ کالری بسوزانید صرف‌نظر از نوع غذایی که خورده‌اید تنها ۱۰۰ تا ۲۰۰ کالری از خوردن غذا می‌سوزانید، به سختی ۳۰ تا ۷۵ کالری در هر وعده می‌شود. شما با انتخاب‌های غذایی بهتر می‌توانید کمی این اوضاع را بهبود بخشید.

بهترین خوراکی‌ها برای سوزاندن کالری

زمانی که برای هضم هرغذا کالری می‌سوزانید برخی غذاها کالری سوزی بیشتری دارند. زمانی که غذایی با پروتئین بالا می‌خورید کالری بیشتری از غذاهای دارای کربوهیدرات یا چربی می‌سوزانید. به سادگی بدن شما برای سوختن و نگهداری پروتئین نسبت به کربوهیدرات‌ها باید سخت تر کار کند.

خوراکی‌های دارای پروتئین به بدن کمک می‌کنند با ساخت و نگهداری ماهیچه کالری بیشتری بسوزاند. اگر در فعالیت‌های قدرتی شرکت داشته باشید می‌توانید ماهیچه‌ی بیشتری بسازید. اگر بدن ماهیچه‌ی بیشتری داشته باشد کالری بیشتری در روز خواهید سوزاند.

کدام غذاهای پروتئینی برای رژیم غذایی شما بهترند؟ غذاهای پروتئینی کم چرب می‌توانند کالری سوزی بیشتری داشته باشند. برخی انتخاب‌های غذایی مفید عبارت‌اند از:

مرغ

ماهی تن

ماهی سالمون

گوشت بوقلمون

دسته بندی : رژیم درمانی
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد