آیا خوردن کره گیاهی بهتر از کره حیوانی است؟

      ۱۸ آذر ۱۳۹۵      ۰      29 بازدید        

آیا خوردن کره گیاهی بهتر از کره حیوانی است ؟

 

این بحث را که از سالیان سال ما دنبال میکنیم که  خوردن کره گیاهی خوب است یا کره حیوانی ، برای جواب دادن به این سوال باید چندین مورد را که برای سلامتی بدن مفید یا مضر است بدانیم ، مثلا کدام کره باعث لاغری یا چاقی می شود و آیا اصلا در سوخت و ساز بدن تاثیری دارد ، برای فهمیدن اینکه کدام کره خوب است گیاهی یا حیوانی با ما همراه باشید .

 

do-not-eat-margarine-is-better-than-butter-nazdoone-com-2

همیشه سوالی پیش میاد که هیچوقت به نتیجه نمیرسیم که مانند همین کره گیاهی یا حیوانی!

خوردن کره لبنی یا کره گیاهی برای سلامتی بدن چه تاثیری را می تواند داشته باشد؟

به چاقی یا لاغری رسیدن با کره گیاهی یا حیوانی ممکن است ؟

کره ای که از روغن گیاهی تهیه می شود، مارگارین می گویند. مارگارین خواص ظاهری و فیزیکی مشابه با کره لبنی دارد ولی پایه اصلی آن شیر نیست.

این محصول اغلب از انواع روغن های نباتی چون ذرت، آفتابگردان، سویا و کتان به همراه برخی افزودنی ها تهیه می شود. این کره فاقد ویتامین های موجود در پنیر بوده و از لحاظ املاحی چون آهن، روی و مس فقیر است.

البته این کره خواص تغذیه ای روغن های گیاهی را داراست ولی به دلیل فرآیندهای حرارتی تا حدود زیادی از ریزمغذی هایش کاسته می شود.

به همین دلیل برای آن که این محصول را از نظر تغذیه ای مشابه کره لبنی کنند با افزودن ویتامین هایی چون A و D آن را غنی و با افزودن طعم دهنده و مواد رنگی، طعم و مزه مخصوص کره را در آن ایجاد می کنند.

کره ها باعث لاغری می شوند یا باعث چاقی که به این نتیجه میرسیم با ما همراه باشید.
مطمعن باشید که مارگارین اصلا کره نیست

تفاوت بین کره و مارگارین در ترکیب اسیدهای چرب آنها است. کره حاوی کلسترول است که نمایانگر اجزای تشکیل دهنده با منشأ حیوانی است در حالی که مارگارین به طور عمده حاوی چربی های گیاهی است. از طرف دیگر در مارگارین، مقدار اسیدهای چرب ضروری یعنی اسیدهای چرب غیر اشباع با چند پیوند دوگانه به مراتب بیشتر است.

do-not-eat-margarine-is-better-than-butter-nazdoone-com-1

اگرچه گروهی معتقدند مارگارین جانشین سالم و بی خطر برای کره به حساب می آید اما برخی از متخصصان تغذیه معتقدند که ماده ای در مارگارین وجود دارد که می تواند سلامت انسان را به خطر بیندازد.

این مشکل هنگامی نمایان می شود که بخواهیم مارگارین را مانند کره به صورت جامد درآوریم. مارگارین ها انواع مختلفی دارند و در صورتی که نوع خوب مارگارین که همان نوع مایع آن است استفاده شود، به مراتب از کره بهتر است.

در غیر این صورت شما کاملا ضرر کرده اید زیرا علاوه بر آن که سلامت تان را به خطر انداخته اید(استفاده از کره به طور ناماسب منجر به چاقی شده و لاغری را بهمراه ندارد)خودتان را نیز از مزه خوش کره محروم کرده اید.

دسته بندی : پزشكي و سلامت, تغذیه سالم
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد