آیا از علت عدم تناسب اندام خود باخبر هستید؟

      ۱۰ بهم ۱۳۹۵      ۰      35 بازدید        

آیا از علت عدم تناسب اندام خود باخبر هستید؟

بسیاری از افراد از اندام خود راضی نیستند . بعضی ها چاق و بعضی دیگر لاغر هستند. اما دغدغه ی فکری مشترک بین همه ی آنها نیل به هدف تناسب اندام است.
بطور کلی زمانی که صحبت از کاهش وزن و لاغری می شود ، یک ایده در ذهن ما نقش می بندد و آن هم چیزی نیست جز راحتی پرو و وسعت انتخاب در زمان خرید لباس ، پیاده روی در مسافت طولانی و . . . اما اگر از نظر علمی به این موضوع نگاه کنیم متوجه این می شویم که داشتن تناسب اندام مناسب مساوی با سلامتی است. اولین تأثیر سلامتی می تواند کاهش ابتلا به بیماری های قلبی و دیابت باشد.بیماریهایی که امروزه گریبان گیر بسیاری از افراد شده و سن ابتلا به آنها کاهش یافته است.

آیا از علت عدم تناسب اندام خود باخبر هستید؟

داشتن تناسب اندام نسبت به قد و وزن

برای اینکه بدانیم آیا قد و وزن مناسبی داریم یا خیر می توانیم از یک فرمول بسیار ساده بهره ببریم. قد خودتان را اندازه بگیرید ، حال عدد ۱۰۵ را از آن کم کنید ، عدد به دست آمده وزن ایده آل شماست. اگر وزنتان بیش از این عدد است یعنی چاق هستید و اگر عدد ۱۵ را از عدد به دست آمده کم کنید ، در نهایت به عددی می رسید که نشان دهنده ی لاغری شماست. اما اگر در محدوده ی این اعداد باشید یعنی تناسب اندام دارید .

برای درمان چاقی بدن می توان از تغذیه و رژیم مناسب زیر نظر متخصص ، توصیه به انجام ورزش منظم و تحرک مناسب استفاده نمود. در صورتی که این موارد پاسخگو نبود می توان از گام بعدی یعنی دارو درمانی استفاده نمود. در مرحله آخر و در چاقی های خیلی شدید می توان از عمل جراحی هم بهره برد.
از هم اکنون برای داشتن وزن ایده آل و تناسب اندام خود اقدام کنید ، تا هرچه سریع تر به زندگی عادی ، سالم و سرشار از نشلط و شادی بر گردید و دیگر مشغله ی ذهنی در خصوص اندام خود نداشته باشید.

دسته بندی : پزشكي و سلامت
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد