روش صحیح تنفس عمیق که باعث آرامش روان و افزایش صبر می شود

      ۰۳ بهم ۱۳۹۵      ۰      63 بازدید        

روش صحیح تنفس عمیق که باعث آرامش روان و افزایش صبر می شود

روش صحیح تنفس عمیق فواید بسیار زیادی دارد زیرا اکسیژن بیشتری به مغز می رسد. اما متاسفانه در زندگی روزمره اصلا به آن توجهی نمی کنیم در صورتی که توجه به همین جزئیات بسیار ساده می تواند زندگی را برای ما بسیار راحت تر کند. سلامتی فقط در لاغری و رژیم نیست. 

ناراحتی و غصه همیشه جزئی از زندگی بشری است؛ از موضوعات ساده مانند لاغری و چاقی گرفته تا مسائل مهم تر. حتی ما نسبت به پدیده های اجتماعی نیز واکنش نشان داده و خبرهای بد و غم انگیزی که در جامعه پخش می شود نیز بر روحیه ما تاثیر می گذارد. در چنین شرایطی چند نفش عمیق می تواند صبر و تحمل را در شرایط سخت بسیار بالا ببرد. اما نه هر نفس عمیقی، روش صحیح تنفس عمیق کاری است که باید همه ما آنرا فرا بگیریم.

3

طبق تحقیقات برجسته ترین موسسات بهداشت و سلامتی جسمی و روانی این موضوع کاملا تایید شده است که نفس عمیق می تواند بر رفع مشکلاتی مانند استرس، دردهای مزمن، لاغری بیش از حد، بیماری های روحی و روانی مانند افسردگی و همچنین اعتیاد بسیار مفید باشد.

تنفس عمیق که باعث آرامش روان و افزایش صبر می شود

با یادگیری روش صحیح تنفس می توانید شرایط نامناسب، حالت های عصبی و افکار منفی را بهتر کنترل کرده و در طرف مقابل، کیفیت افکار خود را بهبود ببخشید. اما حتما می پرسید که برای شروع این نفس عمیق را باید از کجا بکشیم؟ بینی یا دهان؟ و به کجا انتقال بدهیم به دیافراگم یا شکم؟ خوب باید بگویم که قانون این کار بسیار ساده است.

1

تنفس عمیق یک قانون ساده دارد و آن حس کردن جریان هوا در سوراخ های بینی است. اگر اندکی عمیق تر و نیرومندتر از حالت معمول نفس بکشید متوجه عبور جریان هوا از قسمت بالایی لب خواهید شد اگر متوجه نمی شوید کافی است انگشت اشاره خود را بالای لب تان قرار داده و جریان هوا را حس کنید. در این صورت است که می توان گفت شما نفسی آرامش بخش داشته اید.

2

برای شروع باید به حالت ایستاده قرار بگیرید، به نفس کشیدن خود توجه کرده و روی آن متمرکز شوید، خود را در راحت ترین شرایط ممکن قرار داده و با هر بازدم احساس آزادی و راحتی کنید. وقتی هوا را بیرون می دهید، چون فضای خالی داخل بدنتان ایجاد شده و تنشی وجود ندارد، کافی است به همین مفهوم ساده فکر کنید تا با هر نفس عمیقی که می کشید احساس آزادی و راحتی کنید. بهتر است از همین حالا روش صحیح تنفس عمیق را شروع کنید.

دسته بندی : بیماری ها و راه درمان, پزشكي و سلامت
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد