نحوه کوتاه کردن مو توسط خودمان در منزل به روشی ساده و سریع

      ۰۵ بهم ۱۳۹۵      ۰      159 بازدید        

نحوه کوتاه کردن مو توسط خودمان در منزل به روشی ساده و سریع

درست مانند گرفتن ابروها، کوتاه کردن مو نیز یکی از وظایف لازم برای زیباسازی ظاهر است که بهتر است بدست افراد حرفه ای انجام شود. اما کوتاه کردن مو توسط خودمان آن هم به میزان جزئی کار چندان پیچیده ای نیست که حتما نیاز به یک شخص حرفه ای داشته باشیم.

کوتاه-کردن-مو-توسط-خودمان

از آنجایی که میزان دستمزد آرایشگران نیز همیشه در حال افزایش است، این کار از لحاظ اقتصادی نیز بسیار منطقی و بجا خواهد بود. البته در این مطلب قصد نداریم به نحوه کوتاه کردن مدل مو به میزان زیاد طوری که تغییرات دراماتیک ایجاد شود بپردازیم، بلکه فقط می خواهیم میزان بسیار بسیار کم از قسمت انتهایی موهایمان کوتاه شود تا ظاهری مرتب داشته باشیم. حداکثر میزانی که بخواهیم موها را کوتاه کنیم در این روش از یک سانتی متر فراتر نخواهد رفت. لطفا تا انتهای مطلب همراه ما باشید.

 

نحوه کوتاه کردن مو در منزل

ابتدا باید قیچی مناسب برای شروع کار را پیدا کنید. مدل های پلاستیکی که از خرده فروشی ها و لوازم التحریری ها خریده اید کمکی نخواهند کرد. توصیه می شود از قیچی های تمام استیل استفاده کنید که دقیق تر هستند. البته قیچی های آشپزخانه نیز مناسب خواهند بود.

قبل از کوتاه کردن مو توسط خودتان ابتدا باید موهایی کاملا خشک داشته باشید. همچنین باید از گوش های خود بعنوان یک راهنما برای قسمت بندی لایه های مو استفاده کنید. تمام موهایی که در قسمت جلویی گوش قرار می گیرند جزء موهایی جلویی و تمام موهایی که پشت گوش قرار می گیرند جزء موهای پشتی یا پشت مو هستند. هیچوقت نباید موهای پشتی خود را کوتاه کنید. زیرا آرایشگران معمولا هنگام کوتاه کردن مو پیچ و تاب هایی در این قسمت ها قرار می دهند تا ساختار مدل مو حفظ شود. قسمت های جلویی مو چنین پیچ و تاب هایی ندارند و کوتاه کردن آنها راحت تر است.

کوتاه-کردن-مو-توسط-خودمان

قسمت جلویی موی خود را جدا کرده و از قسمت پایین شروع کرده و بتدریج با استفاده از متد برش نقطه ای بالا بیایید. سعی کنید زاویه ای که قیچی را نگاه می دارید با زاویه موها موازی باشد، سپس انتهای مو را برش دهید. هیچوقت موهای خود را با زوایه تند قیچی نکنید زیرا باعث ایجاد خطوطی زخیم و بدریخت در شکل و مدل مو خواهند شد. همین کار را قسمت به قسمت انجام داده تا به بالای موی خود برسید. مراقب باشید و فقط به صورت کم کم موهای خود را ببرید، هنگام کوتاه کردن مو توسط خودمان حتما باید حواسمان به دستی که موها را نگه می دارد باشد، همچنین نگران کثیف شدن اطراف هم نباشید، تمام تمرکز باید بروی برش های مو باشد.

دسته بندی : مد و زيبايي, مدل مو دخترانه 96،جدیدترین مدل مو 2017 - 96
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد