آشنایی با مشکلات و عوارض رژیم سخت در مردان و زنان برای لاغری

      ۰۵ بهم ۱۳۹۵      ۰      72 بازدید        

آشنایی با مشکلات و عوارض رژیم سخت در مردان و زنان برای لاغری

در این مطلب می خواهیم به معرفی مشکلات و عوارض رژیم سخت بپردازیم که در بسیاری از مجلات، کتاب ها و سایت های اینترنتی با آن روبروی می شویم. استفاده از روش هایی مانند آبمیوه های لاغری، رژیم غذایی اتکینز، رژیم های محو کنند سریع چربی ها و جملات تخیلی مانند کاهش  ۵ کیلویی وزن فقط در دو هفته با رژیم غذایی، همگی جنبه ای جز تبلیغات و کسب سود ندارند. واقعا در عمل چند عدد از این روش های لاغری جواب داده است؟ بغیر از تبلیغ های تلویزیونی آیا کسی را می شناسید که با پیروی از این روش ها موفق به کاهش وزن ۵ کیلویی و ده کیلویی شود؟

عوارش-رژیم-سخت (2)

در این پست با نظرات دکتران و متخصصان لاغری آشنا خواهید شد که خود یک روزی در دوران جوانی تمامی این راه ها را امتحان کرده اند. بنظر آنها کم کردن وزن ۵ کیلیویی فقط در دو هفته، تنها زمانی تحقق می یابد که خود را با گرسنگی به کشتن دهید! برای آنهایی که تازه کار هستند باید بگویم که هر ۵۰۰ گرم چربی برابر با ۳۵۰۰ کالری است. برای اینکه در دو هفته ۵ کیلو کم کنید باید ۳۵۰۰۰ کالری از دست بدهید. با تقسیم ساده متوجه می شویم که در هر روز باید ۲۵۰۰ کالری از دست بدهیم. در حالی که بدن روزانه به ۲۰۰۰ کالری نیاز دارد. در نتیجه در طول روز نه تنها نباید چیزی بخورید بلکه باید با ورزش چیزی هم از دست بدهید.

عوارض رژیم سخت

یکی از جالب ترین وعوارض رژیم سخت اینجاست که این موضوع حتی باعث افزایش وزن نیز می شود. وقتی شما به خودتان گرسنگی شدید می دهید، بدن برای تامین انرژی خود از ماهیچه ها تغذیه می کند، در حقیقت ماهیچه های بدن در این شرایط خورده می شوند، وقتی که احساس کردید به هدفتان نزدیک شده اید و کم کم شروع به خوردن مقدار عادی غذا می کنید، از آنجایی که ماهیچه ها نسبت به لایه های چربی مدت زمان بیشتری نیاز دارند تا دوباره ساخته شوند، بدن شما دوباره به ساخت لایه های چربی روی می آورد و چیزی نمی گذرد که حتی چاغ تر از دوره قبل خود می شوید.

عوارش-رژیم-سخت (1)

در رژیم های سخت عمدتا بسیاری از مواد غذایی مفید و ضروری بدن مانند ویتامین ب، آ ، دی، کا و ایی از دسترس بدن ما خارج می شوند که ضررات بدی مانند ضعیف شدن بدن در برابر سرما و مریضی می شود. بجای حذف کلی چربی ها، بهتر است از چربی های مفید موجود در مواد غذایی مانند بادام یا آواکادو استفاده کنید.

دسته بندی : پزشكي و سلامت, تغذیه سالم
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد