معرفی ۵ روش کاربردی ورزش لاغری در خانه همراه با عکس

      ۰۷ بهم ۱۳۹۵      ۰      226 بازدید        

معرفی ۵ روش کاربردی ورزش لاغری در خانه همراه با عکس

وقتی روزها سردتر و سردتر می شوند، همه ما بهانه خوبی داریم که ورزش در هوای آزاد و خارج خانه را بیخیال شویم! اما دلیلی برای ترک ورزش روزانه وجود ندارد چراکه ورزش لاغری در خانه برای تناسب اندام نیز انجام شدنی است در این مطلب می خواهم برای آنهایی که روزها به بهانه سرد بودن هوا از تخت گرم و نرم خود بلند نمی شوند ۵ ورزش کاربردی برای لاغری و تناسب اندام در خانه را معرفی کنم. لطفا تا پایان مطلب همراه ما باشید.

چرخش کمری و زانویی به صورت ایستاده

بایستید و پاهایتان را کمی بیشتر از عرض شانه هایتان باز کنید. در همین حالت وزنه ای ۵ تا ۷ کیلیویی را درست مقابل شکم خود نگهدارید. در همین حال نیمه تنها بالایی بدن خود را به سمت چپ و راست حرکت دهید، زانوها نیز همزمان با این حرکت باید حرکت کنند. برای مثال اگر به سمت راست می چرخید باید وزن خود را به روی زانوی سمت راست بیاندارید. پس از انجام هر حرکت دوباره به مرکز برگردید. این کار را ۱۵ بار برای هر سمت انجام داده و برای سه ست دیگر تکرار کنید.

روش دوم

روش دیگر ورزش لاغری در خانه بسیار ساده است. کافی است بدن خود را به حالت پلانک درآورید، در همین حالت مفصل ران خود را به سمت چپ و راست بچرخانید بدون اینکه قسمت بالایی بدن حرکت کند، ران ها نیز نباید به زمین بخورند. این حرکت باید در چهار ست و هر بار ۵ دفعه برای هر سمت صورت بگیرد.

حالت بعدی هم حرکت دوچرخه ای اما بروی زمین است که شکل زیر بخوبی آنرا نشان می دهد. این حرکت بهترین حرکت برای لاغری سریع شکم است. در این حرکت دست ها باید پشت به آرامی پشت سر قرار بگیرند و سپس زانو به داخل سینه کشیده شود، به صورت همزمان آرنج مخالف با زانو باید به سمت زانو حرکت کند. توجه داشته باشید که پای دیگر نباید زمین را لمس کند. ضمنا اصلا سر خود را در این حالت نچرخانید بلکه همزمان با بدن حرکت کنید.

حرکت دیگر باید با توپ انجام شود، بعداز قرار دادن پاها بروی توپ باید آنرا به آرامی به سمت شکم و دوباره به سمت بیرون و انتهای پا حرکت دهید.

حالت بعدی یکی دیگر از بهترین حرکت های شکم و ورزش لاغری در خانه است. نام این حرکت وی آپ است. باید ابتدا بروی یک نیمکت محکم ورزشی قرار بگیرید. دست ها را از دوطرف به نیمکت محکم کنید و سپس هر دوپا و سر و سینه خود را بلند کرده و به یکدیگر نزدیک کنید. این حرکت باید ۱۰ بار در ۴ ست جداگانه تکرار شود.

دسته بندی : بیماری ها و راه درمان, پزشكي و سلامت
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد