ساخت پهپاد ضد ضربه

      ۰۵ فرو ۱۳۹۶      ۰      51 بازدید        

ساخت پهپاد ضد ضربه

باز هم یک وسیله ضد ضربه دیگر اونم پهپاد پس با ما باشید. محققان رباتیک موسسه پلی‌ تکنیک فدرال لوزان برای اولین‌ بار موفق به ساخت پهپاد انعطاف‌ پذیر و ضد ضربه شدند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌ میل، به طور کلی سه اصل در طراحی پهپاد برای مقاومت بیشتر در برابر ضربه رعایت می‌ شود. اولین فاکتور جلوگیری از آسیب به تیغه‌ ها با استفاده از سازه محافظ برای هر موتور است.

ساخت پهپاد ضد ضربه

ساخت پهپاد ضد ضربه nazdooneo-com

دومین راه برای محافظت پهپاد در برابر ضربه، استفاده از مواد جاذب انرژی هنگام برخورد و بدون شکستن است. البته این مواد نیز با توجه به ماهیت نرم خود در کنترل پهپاد تاثیر منفی می‌گذارند.

 

سومین روش موجود برای محافظت از پهپاد نصب یک قفس مقاوم در محیط پیرامون پهپاد است. البته این روش نیز تا ۶۰ درصد وزن پرنده را بیشتر می‌کند.

 

محققان سوئیسی برای ایمن‌ سازی هرچه بیشتر پهپاد در برابر برخورد از تکنیک سازه نرم و انعطاف‌ پذیر به همراه مفاصل از نقاط اتصال آهنربایی استفاده کردند. هنگامی که این پهپاد با شدت به زمین و یا موانع برخورد کند، بازوهای پهپاد از محل آهنربا دچار شکستگی موقت می‌شوند، سپس پس از پایان ضربه به علت کشسانی مواد سازه، دوباره ساختار پهپاد به حالت اولیه باز می‌گردد.

 

مهمترین ویژگی پهپاد مقاوم در برابر ضربه، استحکام دائمی ساختار بدنه در حین پرواز و قابلیت شکستگی موقتی مفاصل هنگام برخورد و برای جذب هرچه بیشتر نیروی وارده بر بدنه و قطعات الکترونیک است.

دسته بندی : اخبار, اخبار گوناگون
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد