راه های درمان خروپف در زمان بارداری

      ۰۷ فرو ۱۳۹۶      ۰      86 بازدید        

راه های درمان خروپف در زمان بارداری

امیدوارم راه های درمان خروپف در زمان بارداری برایتان مناسب و کمک حالتان باشد.

توضیحات

بررسی‌ ها نشان می‌دهد بین ۲۵ تا ۳۰ درصد زنان در دوران بارداری خروپف می‌کنند. نتیجه مطالعه جدید منتشر شده در مجله خواب حاکی از آن است که ۳۵ درصد زنان سه تا چهار بار در هفته یا هر روز حین خواب خروپف می‌کنند. علاوه بر این، ۲۶ درصد زنان تنها در دوران بارداری دچار این حالت می‌شوند.

خروپف کردن زمانی اتفاق می‌افتد که مجرای هوای فوقانی سست شده و بخشی از آن مسدود می‌شود. در این شرایط وارد شدن جریان کافی هوا به دهان و بینی سخت انجام می‌شود. همچنین دلایل متعددی وجود دارد که موجب می‌شود خروپف کردن در دوران بارداری شایع باشد.

با رشد جنین در رحم مادر به پرده دیافراگم فشار وارد می‌شود که در این شرایط نفس کشیدن به خودی خود سخت می‌شود و فرقی نمی‌کند در حال خوابیدن یا مشغول به انجام کاری باشید.

راه های درمان خروپف در زمان بارداری

راه های درمان خروپف در زمان بارداری nazdoone-com

همچنین سطح بالای هورمون‌ها به خصوص استروژن باعث می‌شود غشای مخاط و مجرای بینی متورم شود. علاوه بر این حجم خون تا ۵۰ درصد افزایش می‌یابد که در نتیجه رگ‌های خونی باز شده و غشای بینی ورم می‌کند.

در ۳۰ سال گذشته میزان خروپف کردن در میان زنان بیشتر شده است. یکی از دلایل آن اضافه وزن پیش از شروع بارداری یا بالا رفتن وزن در پایان این دوران است. در واقع بافت اضافی اطراف گردن به خروپف کردن منجر می‌شود. طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا، بیش از ۵۰ درصد زنان باردار دچار اضافه وزن یا چاق هستند.

روش‌ های متعددی وجود دارد که با کمک آنها می‌توان از بروز عارضه خروپف کردن در این دوران پیشگیری کرد یا آن را متوقف ساخت که به شرح زیر است:

۱- آگاه بودن به علائم این عارضه

۲- پایین آوردن وزن

۳- تغییر در نحوه تنفس

سعی کنید از راه بینی نفس بکشید. در صورتی که در این شرایط احساس تنگی نفس می‌کنید از دهان خود استفاده کنید اما به آرامی نفس بکشید.
۴- تغییر در وضعیت بدن هنگام خواب

خوابیدن به سمت چپ بدن هم به جریان خون مطلوب کمک می‌کند و هم موجب می‌شود فرد به آرامی نفس بکشد.

۵- تغییر در زمان خوردن وعده‌های غذایی

مصرف میزان زیادی غذا پیش از زمان خواب بر نحوه خوابیدن تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل بهتر است آخرین وعده غذایی چند ساعت پیش از خوابیدن مصرف شود.

۶- استفاده از مرطوب‌کننده‌ها در فضای اتاق

به کار بردن این وسیله مجرای بینی را مرطوب نگه می‌دارد.

۷- حفظ آرامش در دوران بارداری

دسته بندی : آموزش جنسی, بعد از ازدواج
برچسب ها :

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد