10 علل غیر عادی اضافه وزن که توجه ای به آنها نمی شوند!


10 علل غیر عادی اضافه وزن که توجه ای به آنها نمی شوند!

طی این ساعت از نازدونه مطلبی برای شما آماده و روی سایت قرار داده ایم که روی چاقی و اضافه وزن کاملا تاثیر دارند اما از آنجایی که ارتباط مستقیم با چاقی ندارند کمتر کسی به آنها توجه دارد!

chaghi

فکر می‌کنید همه‌ی دلایل اضافه‌وزن را می‌شناسید اما در اشتباهید. بعضی از علل چاقی غیرعادی‌اند و شما را شگفت‌زده خواهند کرد.

عدم دریافت نور خورشید

نور خورشید قادر است به شما در کاهش وزن و پیشگیری از چاقی کمک کند.سعی کنید روزانه حداقل 20 دقیقه مقابل نور خورشید باشید تا این اشعه به شما در کاهش وزن و سوزاندن چربی‌ها کمک کند. در کنار آن به ورزش نیز نیاز دارید.

باکتری‌های روده

باکتری‌هایی که در معده و روده هستند برای سلامت بسیار مفیدند اما تعداد آن‌ها نباید بیش از حد زیاد شود. در واقع با افزایش تعداد باکتری‌ها مواد مغذی بیشتری از رژیم غذایی شما هدر شده و شما چاق تر خواهید شد. از غذاهای سالم و آب فراوان تغذیه کنید.

کیسه یا بطری‌های پلاستیکی

خوراکی‌هایی که در پوشش پلاستیکی قرار دارند از عوامل چاقی هستند. ماده‌ای که در اغلب این پلاستیک‌ها وجود دارد مانند هورمون استروژن عمل می‌کند با اختلال در کارکرد بدن باعث چاقی شما خواهد شد.

عفونت‌های گوش

عفونت گوش میانی باعث آسیب به اعصاب مغز خواهد شد. این اعصاب مسئول سیری و چشایی شما هستند. در نتیجه شما پرخوری کرده و چاق خواهید شد.

کار زیاد در شب

عدم تعادل در زندگی و کار در شب یا تا دیرهنگام باعث می‌شود بدن کالری کمتری بسوزاند. با فعالیت زیاد در شب دیگر صبح‌ها زمانی برای ورزش و سوزاندن کالری نخواهید داشت.

حذف کردن وعده‌ها

نخوردن یک وعده باعث می‌شود بدن از ذخیره‌ی چربی خود استفاده کرده و آن را به گلوکز تبدیل نماید. اما با ادامه‌ی این روند تمام قندها به عنوان چربی در بدن ذخیره خواهند شد. وعده‌های خود را حذف نکنید و برای کمتر خوردن در هر وعده از میوه‌ها کمک بگیرید.

هوارسانی مناسب

ساعات زیادی را در یک اتاق با تهویه و دمای مناسب می‌گذرانید و در نتیجه بدن برای حفظ دمای خود تلاش کمی کرده و کالری کمتری می‌سوزاند. سعی کنید کمی بیشتر حرکت کرده و تحرک داشته باشید.

ازدواج

اغلب مردها و زن‌ها بعد از ازدواج 2 کیلو چاق می‌شوند. بنابراین پس از ازدواج به فکر شرکت در یک کلاس ورزشی باشید.

گوشی‌ها

استفاده‌ی زیاد از موبایل شما را چاق و افسرده می‌کند. زیرا در زمان کار با موبایل وقت کمی برای تحرک دارید و یکجا ساکن نشسته‌اید.

پاسخ دهید