بصورت طبیعی چین و چروک صورت را کاهش دهید!


بصورت طبیعی چین و چروک صورت را کاهش دهید!

در گذشته خانم ها چندان اهمیتی به پوست و یا زیبایی خود نمی دادند اما این روزها بسیاری از خانم ها بفکر پوست و زیبایی هستند، به نوعی که برای اندکی زیبا شدن حاضرند زیر تیغ هر جراحی بروند! امروز برخی خوردنی های طبیعی را به شما معرفی میکنیم که برای کاهش چین و چروک پوست صورت کاملا موثر هستند.

chin-chorook

خوراکی هایی طبیعی که به کاهش چین و چزوک های پوستی کمک کرده و برای زیبایی پوست شما مفیدند.

بادام

بادام سرشار از ویتامین و مواد معدنی بوده و دارای خواص آنتی اکسیدان و ضدپیری است. بادام به پوست غذا رسانی کرده، مانع آسیب سلول‌های پوستی شده و از آن مقابل آسیب‌های اشعه‌ی UV محافظت می‌کند.

آلوئه ورا

آلوئه ورا غنی از سیلیکون است که برای تولید کلاژن مهم بوده و به ساخت بافت‌های جدید پوستی کمک می‌کند. آلوئه ورا برای پوست عالی است و دارای خواص ضدپیری می‌باشد. این میوه انعطاف‌پذیری پوست را بهبود بخشیده و چین و چروک‌ها را کاهش می‌دهد.

آواکادو

آواکادو و روغن آن دارای ویتامین A، D و E و آنتی اکسیدان هایی هستند که تولید کلاژن را بهبود بخشیده و تأثیرات پیری در سن را کاهش می‌دهد. آواکادو دارای استرالین است که به درمان آسیب‌های خورشید کمک می‌کند. آواکادو می‌تواند چین و چروک چشم‌ها را کاهش داده، خطوط پوستی را محو کرده و حتی فرایند پیری را کند می‌کند.

موز

موز به کاهش خطوط و چین و چروک‌های پوستی کمک می‌کند.

هویج

هویج دارای ویتامین A یا بتاکاروتن است که به تولید کلاژن و نرمی پوست کمک می‌کند.

دارچین

دارچین پوست را محکم کرده، خطوط آن را پر نموده و چین و چروک‌ها را به حداقل می‌رساند.

خیار

خیار دارای ویتامین C است که آنتی اکسیدانی مفید برای ساخت کلاژن و انعطاف‌پذیری پوست می‌باشد. همچنین خیار دارای اسید کافئیک است که مقابل شکست کلاژن و انعطاف‌پذیری پوست توسط اشعه‌ی UV محافظت می‌نماید، فرایندی که باعث چین و چروک و آسیب به پوست خواهد شد.

زنجبیل

زنجبیل دارای آنتی اکسیدان هایی است که مانع از بین رفتن انعطاف پوست شده و در مقابل آسیب رادیکال‌های آزاد از پوست محافظت می‌نماید.

عسل

عسل یکی از بهترین مواد برای استفاده در ماسک های صورت و دیگر محصولات خانگی پوست است. عسل به پوست طراوت داده و دارای آنتی اکسیدان هایی است که چین و چروک را برطرف کرده و انعطاف پیری پوست را بهبود می‌بخشد.

لیمو

لیمو دارای سیتریک اسید است، لایه‌برداری که چین و چروک‌ها را از بین برده و دیگر نشانه‌های پیری مانند حلقه‌های سیاه زیر چشم را از بین می‌برد.

آناناس

آناناس دارای آنزیم هایی است که انعطاف‌پذیری پوست را بهبود بخشیده و سلول‌های مرده‌ی پوستی را از بین می‌برد.

پاسخ دهید