رژیم درمانی خارپشتی طب سوزنی، بهترین روش کاهش وزن


رژیم درمانی خارپشتی طب سوزنی، بهترین روش کاهش وزن

معمولا افرادی که با اضافه وزن مواجه هستند برای کاهش وزن خود روش های بسیاری را امتحان می کنند که ممکن است نتایج مطلوب و یا دلخواه خود را کسب نکنند، امروز تصمیم داریم پیرامون رژیم درمانی خارپشتی در طب سوزنی جهت کاهش وزن به بحث بپردازیم، لطفا تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

rezhim-darmani

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که انواع رژیم‌های زودگذر لاغری و حذف کردن چربی های موضعی بالا و پایین تنه را امتحان کرده‌اید و کمی در کاهش وزن خود موفق بوده‌اید، چرا روشی که به مدت هزاران سال در کاهش وزن تأثیر گذار بوده است را امتحان نمی‌کنید؟

ممکن است با حرف من مخالف باشید ولی بهتر است ابتدا به آن خوب فکر کنید. اگر انجام روش‌های رایج و تکراری تأثیر گذار نیست، چرا روشی باستانی چین را امتحان نمی‌کنید؟

مثلاً استفاده از روش خارپشتی طب سوزنی و سوجوک برای کاهش وزن؟ لاغری چیز خوبی به نظر می‌رسد ولی سر و کار داشتن با سوزن ظاهراً چندان جذاب و خوب به نظر نمی‌آید.

من نیز همین فکر را می‌کردم تا وقتی که در مورد آن تحقیقاتی انجام دادم. قبل از اینکه در مورد این روش درمانی تحقیق کنم، به آن رژیم خارپشتی می‌گفتم!

تماس برای رژیم خارپشتی طب سوزنی برای لاغری و کاهش وزن

طب سوزنی که ریشه در طب چینی دارد از قدیمی‌ و رایج‌ترین روش‌های درمانی استفاده شده در جهان است. اگر به دنبال یک روش جایگزین برای کاهش وزن هستید، به شما پیشنهاد می‌کنم این روش را ادامه دهید.

در سال 2003 زمانی که شبکه خبری CNN در مورد موفقیت کلینیک‌های طب سوزنی چین در کاهش و کنترل وزن مشتریان گزارش تهیه کرد، طب سوزنی بسیار محبوب شد.

افزایش چاقی و اضافه وزن در چین منجر به روی آوردن مردم به طب سوزنی شد چرا که از دیدگاه طب چینی، اضافه وزن افراد به دلیل عدم تعادل در سیستم گوارش آن‌ها می‌باشد.

طب سوزنی با تقویت و بهبود عملکرد دستگاه گوارش می‌تواند به کاهش وزن کمک کند. با این کار طب سوزنی باعث کنترل اشتها شده و در نتیجه موجب کاهش وزن می‌شود.

برخی نظریات می گویند که طب سوزنی باعث افزایش متابولیسم و سوخت و ساز بدن شده و موجب می‌شود بدن با سرعت بیشتری کالری‌ها را بسوزاند.

طب سوزنی برای کاهش وزن شامل قرار دادن و فرو کردن سوزن‌هایی ظریف از جنس فولاد می‌باشد که توسط دست یا جریان الکتریسیته باعث تحریک کانال انرژی چی در عضلات و پوست می‌شوند.

گاهی اوقات نیز در کنار سوزن از لیزر نیز استفاده می‌شود. سوزن‌ها به مدت 30 تا 45 دقیقه در آن محل قرار می‌گیرند.

در زمان انجام درمان طب سوزنی شما احتمالاً احساس گرما و یا حرکت نیرویی در بدن خواهید داشت و در آن موقع احساس آرامش خواهید داشت.

طب سوزنی علاوه بر تناسب و کنترل وزن، باعث تنظیم عادات ماهیانه خانم ها، کاهش شدت تغییرات خلقی و از بین بردن خستگی و استرس می شود.

کوچک کردن سایز و حدف چربی شکم و پهلو
یک روش همه جانبه که برنامه شما برای کاهش وزن و لاغری را عملی می کند

طب سوزنی چین یک روش پزشکی است که اصالت آن به هزاران سال پیش در چین باز می گردد. هدف و فلسفه موجود در پشت روش طب سوزنی متعادل نگه داشتند و حفظ وضعیت مناسب بدن، بهبود زندگی و افزایش طول عمر می باشد.

طب سوزنی در گذشته برای درمان بسیاری از بیماری ها و اختلالات از جمله درد، مشکلات گوارشی، اختلالات خواب و آسم به کار می رفته است. طب سوزنی واقعا روشی موثر و خارق العاده است.

ولی چطور از طب سوزنی برای لاغری و رفع چربی های موضعی باید استفاده کرد؟ این روش نه تنها به کاهش وزن کمک می کند بلکه سلامت بدن را برای همیشه تغییر می دهد.
بهبود سیستم گوارش و دفع غذایی همزمان با کاهش وزن و لاغری موضعی

هضم و جذب و در انتها دفع مواد غذایی، مصرف درست و مناسب یکی از شرایط لازم برای داشتن سلامتی است. گوارش غذایی کامل به بدن اجازه می دهد ویتامین ها و مواد مغذی را جذب کرده، آنها را بشکند و سم آنها را پیش از آنکه باعث آسیب جدی به بدن شوند، از بین ببرد.

متاسفانه پس از سالها عادات غذایی نامناسب، جذب کم مواد مغذی و سموم، باعث می شود بسیاری از ما دچار اضافه وزن شویم. طب سوزنی می تواند به سرعت گوارش و هضم مواد غذایی در بدن را بهبود دهد.

همچنین نتایج و تاثیرات آن برای مدت طولانی پایدار هستند. اگر شما از یبوست، اسهال، نفخ پس از غذا، سوزش معده، حالت تهوه پس از وعده های غذایی یا درد معده رنج می برید،

ممکن است دچار مشکلاه معده باشید. در این شرایط کاهش وزن بسیار سخت است. اضافه کردن طب سوزنی به برنامه کاهش وزن می تواند این علائم را کاهش داده و مسیر را برای کاهش وزن آسان تر کند.
هورمون ها در تناسب وزن، نقش متعادل سازی طب سوزنی

برای بسیاری از زنان، تعادل هورمون یکی از بزرگ ترین مسائل در زندگی است. خستگی، اضطراب، تغییرات خلقی، اختلالات خواب و کاهش وزن دشوار، نشان دهنده عدم تعادل هورمون ها می باشد.

عدم اختلال ارتباط میان تیروئید، غدد فوق کلیوی، دستگاه گوارش، دستگاه تناسلی، غده هیپوفیز و کبد همگی برای داشتن سلامت و البته کاهش وزن بسیار ضروری و مهم هستند.

تعادل میان این غدد پیچیده و بسیار حساس است. حتی کوچک ترین مشکل می تواند تعادل میان آنها را بر هم زند.

استرس، تغذیه نادرست، مصرف مشروبات الکلی یا استفاده از داروهای ضد بارداری، دیابت، سندرم متابولیک و یائسگی، همگی از عوامل برهم زننده تعادل میان ترشحات لازم این غدد است. طب سوزنی در باز گرداندن تعادل میان غدد بسیار موثر است.

همچنین طب سوزنی باعث افزایش متابولیسم می شود. سازمان سلامت جهانی طب سوزنی را به عنوان بهترین درمان برای مشکلات هورمونی شناخته است.

این روش کاملا طبیعی برای کسانی که از عدم تعادل در سیستم غدد خود رنج می برند جهت حفظ سلامت و کاهش وزن بسیار ایده آل است.
ارتقای سلامتی بدن و لاغری، هر دو با درمان طب سوزنی

بهترین راه برای درمان اضافه وزن و حذف چربی های اضافی در باسن و شکم و پهلو شامل داشتن قلب سالم، داشتن تحرک و فعالیت فیزیکی مناسب، استفاده از مواد مغذی و غذایی مختلف است.

ولی اگر شما واقعا به افزایش سلامت و کاهش وزن خودعلاقهمند هستید، بهتر است طب سوزنی چین و کره را نیز به این برنامه اضافه کنید. این روش درمانی باعث ارتقای سلامت و کنترل و تثبت وزن نرمال می شود.

بر اساس تعریف مسیر چی در بدن، پزشکان نقاطی را برای کاهش، کنترل وزن و اشتها شامل موارد زیر در نظر می گیرند

1- دهان، برای کسانی که ناگهان هوس غذا خوردن می‌کنند و ممکن است سیگار زیاد بکشند و بسیار پر حرف باشند!

2- معده، برای کسانی که حتی پس از سیر شدن نیز غذا می‌خورند و همچنین کسانی که مرتباً در حال غذا خوردن هستند.

3- ریه، برای معتادین به غذا و کسانی که عاشق شکلات و شیرینی هستند.

4- غدد درون ریز، برای احتباس آب که بخشی از اضافه وزن مربوط به آن می‌شود.

5- غدد فوق کلیوی و تخمدان ها، در صورتی که اضافه وزن به دلیل یائسگی یا علائم پس از یائسگی باشد.

6- طحال، برای تعادل قند خون، خون رسانی و پخش هورمون‌های ضروری.

7- کلیه‌ها، برای احتباس آب و اختلال در سیستم عصبی و هورمونی، کلیه، عضوی از بدن است که باید تحت مراقبت و درمان قرار گیرد.

درمان کلیه شامل دوره طولانی مدت طب سوزنی و طب گیاهی یا استفاده از گیاه جنسینگ با کیفیت و نوع مناسب است.

آن‌ها معتقدند اختلال عملکرد کلیه‌ها به دلیل ضعف دستگاه سیستم ایمنی بدن و یا استفاده از روش‌های طب غربی می‌باشد.

8- کنترل عملکرد تیروئید، برای تنظیم سوخت و ساز یا متابولیسم پایین
نقش طب سوزنی در بیماری کم کاری تیروئید و درمان چاقی

بسیاری از بیماران که دچار مشکل کم کاری تیروئید هستند، با استفاده از این روش در کنار روش‌های درمانی دارویی یا مکمل غذایی دیگر بهبود شرایط و احساس آرامش را تجربه کرده‌اند.

طب سوزنی به صورت سنتی در چین برای از بین بردن بسیاری از بیماری‌ها استفاده می‌شود. به طور قطع، این روش درمانی مناسب و مؤثر برای این عارضه اختلال در عملکرد غده تیروئید است.

مطالعات و تحقیقات بسیاری استفاده از طب سوزنی و طب سنتی چینی را برای درمان این بیماری غدد پیشنهاد کرده‌اند.

کم کاری تیروئید، وضعیتی است که در آن این غده به میزان کافی هورمون تیروکسین ترشح نمی‌کند.تیروئید غده‌ای در جلوی نای و زیر حنجره است. این غده مسئول تولید، ذخیره و ترشح هورمون های تیروئید می‌باشد

که مسئول متابولسیم یا سوخت و ساز سلول های بدن هستند.یکی از عارضه های معمول کم کاری ترشح این غده چاقی و تجمع چربی های اضافی در بالا و پایین تنه است.

کم و پر کاری غده تیروئید باعث بروز علائم و نشانه‌های متفاوتی در بیمار می‌شوند. در کم کاری تیروئید، کاهش و کم بود هورمون‌های تیروئید مشاهده می‌شود.

در صورتی که در پر کاری تیروئید، هورمون‌های تیروئید بیش از حد در جریان خون وجود دارند. شروع عارضه کم کاری تیروئید تنها با آنالیز شیمیایی تیروکسین (ترکیب بی رنگ و بلورین که از هورمون‌های فعال تیروئید است) در خون مشخص می‌شود.

روش مرسوم در طب غربی، درمان از طریق جایگزینی مادام العمر هورمون‌ها با هورمون‌های مصنوعی یا هورمون‌های حیوانی پروتمور فوژن می‌باشد. ولی در طب شرقی،

درمان این بیماری شامل استفاده از طب سوزنی طولانی مدت و استفاده از طب گیاهی و نیز گیاه جنسینگ است.تاکنون طب گیاهی و طب سوزنی نقش بسیار مهمی در درمان موفقیت آمیز کم کاری تیروئید داشته‌اند.

همچنین باید بدانید که برخی از پزشکان معتقد هستند که انجام طب سوزنی به تنهایی برای کاهش وزن برخی از افراد با اضافه وزن بالا کافی نیست.

مطالعات پزشکی نشان داده‌اند که ورزش روزانه، مواد مغذی مناسب روزانه برای تیروئید و بر طرف کردن مشکلات مربوط به هاضمه با طب سوزنی بخش مهمی از فرآیند کاهش وزن هستند.

کاهش اضافه وزن و لاغری موضعی بعد از زایمان

درمان چاقی موضعی و کاهش سایز و حذف چربی ها بعد از زایمان :

رفع چاقی های موضعی بعد از زایمان و عدم تجمع زیاد چربی در باسن، شکم، ران پا، طب سوزنی و طب سوجوک در تنظیم اختلال عملکرد غدد بسیار موثر است.

احتمال اختلال عملکرد غدد به خصوص کم کاری و اختلال در عملکرد غده تیروئید در افراد چاق بیشتر از دیگران است. به طور مثال زنان پس از زایمان چاق می شوند و این نه تنها به دلیل خوردن زیاد غذا،

بلکه به این دلیل است که زایمان باعث اختلال در عملکرد غدد و موجب چاقی می گردد.اختلال عملکرد غدد همچین باعث افزایش وزن می گردد.

از مزایای استفاده از روش کاهش وزن از طریق طب سوزنی و طب سوجوک، تنظیم دو دستگاه هیپوتالاموس،هیپوفیز،قشر غدد فوق کلیوی و دستگاه سمپتایک بخش مرکزی غدد فوق کلیوی

که مسئول تنظیم اختلال عملکرد غدد و افزایش متابولیسم و سوخت و ساز را به عهده دارد، می باشد.درمان چاقی پس از زایمان، چاقی ناحیه شکم و افتادگی پوست پس از زایمان را نیز کاهش می دهد.

طب سوزنی سوجوک برای لاغری و تنظیم غدد

درمان با طب سوجوک از طریق کف دست و پا برای کاهش وزن:

درمان در سیستم انطباق سوجوک یا طب سوزنی کره ای شامل پیدا کردن نقطه یا نقاط حساس مرتبط به عضو مربوطه داخلی بدن برای افزایش متابولیسم چربی سوزی

و خروج مایعات و بلغم اضافی از طریق سیستم ادراری و کنترل وزن از طریق نقاطی در کف دست و پا (مانند عکس نمونه که اعضای بدن با کف دست و پا منطبق و مربوط است)

و سپس تحریک آن نقطه به کمک وسایل درمانی سوجوک شامل پروب‌های فلزی، مغناطیس (مگنت)، سوزن و موکسا است.

از آنجا که تمام قسمت‌های بدن را می‌توان در کف دست جدا و نشان داد، نه‌تنها انعکاس تمام قسمت‌های بدن در کف دست وجود دارد، بلکه انعکاس ساختارهای متافیزیکی نیز در آن دیده می‌شود.

بنابراین می‌توانیم مسیر این مریدین‌ها و حرکت انرژی چی را در کف دست پیدا کنیم و از طریق آنها می‌توانیم ساختار انرژتیک قسمت‌های مختلف بدن را از فاصله‌ی زیاد کنترل کنیم،

تقریباً همانند سیستم انطباق که با کمک نقطه‌ی انطباق روی ارگان‌های مختلف بدن تأثیر می‌گذاشتیم و البته با تکنیکی متفاوت.

در سوجوک بیماری از طریق تحریک نقاطی در دست و پا درمان می شود،معمولا با سوزن های خیلی ظریف و بی درد در نقاطی از کف دست و پا می توان ارگان یا عضو و یا غدد تولید هورمون های مورد نیاز بدن را تحریک می کند،

تا انرژی چی به گردش درآید و با بر طرف کردن گیرهایی در مسیر حرکت انرژی چی و خون، به درمان مورد نظر جسمی اقدام کنیم و بعد از چند جلسه تغییرات درمانی خود را کاملا ملموس احساس می کنیم.

پاسخ دهید