راز تهیه یک سوپ سالم و خوشمزه خانگی در چیست


راز تهیه یک سوپ سالم و خوشمزه خانگی در چیست

اگر تاکنون از سوپ های آماده ای که در بیرون طبخ می شوند استفاده می کردید بهتر است از آنها فاصله بگیرید! اکنون فرصت آن رسیده تا خودتان بهترین و خوشمزه ترین سوپ دنیا را برای خود و خانواده تان طبخ کنید. برای تهیه ی یک سوپ خوشمزه و سالم خانگی تنها توجه و رعایت نکات زیر الزامی است!

soop

با آب شروع کنید

آب سوپ پس زمینه‌ی اصلی طعم مواد سوپ شماست. آب مرغ، گوشت و سبزیجات در سوپ رایج‌اند. تهیه آب این مواد در خانه ساده است و طعمی لذیذ به سوپتان خواهد داد. تنها کافی است مثلاً مرغ را در یک قابلمه آب ریخته و بگذارید برای مدتی روی شعله‌ی کم بجوشد. سپس آن را صاف‌کرده و از آبش برای سوپتان استفاده کنید.

مواد سالم

سالم‌ترین سوپ‌ها دارای منابع پروتئین کم چرب، سبزیجات رنگارنگ و نوعی از نشاسته هستند. تکه‌های کم چرب مرغ، گوشت و یا حبوبات به سوپ شما طعم، ویتامین و مواد معدنی می‌دهند. همچنین حبوبات فیبر زیادی دارند. لیست بی‌پایانی برای سبزیجات قابل‌استفاده در سوپ وجود دارد، مانند هویج، پیاز، سبزیجات سبزبرگ، کرفس، بروکلی، کدوسبز یا هرچیز دیگری که دوست دارید.

آماده کردن مواد پروتئینی

تکه‌های گوشت را به ذرات ریز بریده و قبل از افزودن به سوپ خود در یک ماهیتابه سرخ‌کنید. با این کار مقداری از چربی اضافی آن از بین خواهد رفت. نیازی به گوشت زیاد نیست زیرا می‌خواهید فضا برای سبزیجات باقی بماند. لوبیا و عدس باید قبلاً جداگانه پخته شوند.

افزودن سبزیجات

سبزیجات دلخواه خود را انتخاب کنید، آن‌ها را تکه‌های ریز کرده و به سوپ اضافه نمایید. شما می‌توانید با توجه به ذائقه‌ی خود سبزیجات را انتخاب نمایید. اگر از پیاز استفاده می‌کنید در ابتدا آن را با کمی سیر تفت دهید و سپس به قابلمه‌ی سوپ اضافه کنید.

انتخاب یک منبع نشاسته

سیب‌زمینی مانند دیگر سبزیجات آماده می‌شود. اگر دوست داشته باشید می‌توانید از پاستا، برنج یا جو استفاده کنید. دقت داشته باشید اگر این مواد را زیاد بریزید سوپتان کم آب خواهد شد. حدود یک پیمانه از آن‌ها کافی است.

تمام کردن سوپ

در این مرحله شاید سوپتان بی‌مزه به نظر برسد، می‌توانید با ادویه و افزودنی‌های متفاوت به آن طعم دهید. ریحان، مریم گلی، جعفری، برگ بو و پونه کوهی برای بیشتر سوپ‌ها مناسب‌اند. در نهایت بگذارید سوپتان را گاز آرام بجوشد تا آماده‌ی خوردن شود. سپس آن را سرو کنید.

پاسخ دهید