تاثیر مثبت هورمون های بدن روی بزرگی و زیبایی سینه ها


تاثیر مثبت هورمون های بدن روی بزرگی و زیبایی سینه ها

همانطور که می دانید هورمون ها درواقع در بدن انسان و چه حیوانات جزو موادی حیاتی به شمار می روند ، هر هورمونی روی بدن وظایفی را برعهده دارد که امروز تصمیم داریم به بررسی هورمون های مختلف بدن بپردازیم. لطفا تا انتهای این مطلب را مطالعه کنید.

size-sineh

در بدن انسان، هورمونها تقریبا بر هر سلول، ارگان و عملکرد تاثیر می گذارد.آنها رشد، متابولیسم، عملکرد جنسی، عملکرد بافتی، تولید مثل، روش مورد استفاده قرار دادن غذا توسط بدن، خلق و خو و البته رشد سینه را تنظیم می کنند.

تعادل هورمون های زنانه بستروژن و پروژسترون برای بزرگ شدن و زیبایی سینه ها
نقش هورمون استروژن برای بزرگتر کردن سینه ها

استروژن در مردان نیز مانند زنان وجود دارد اما مشخص شده است که میزان آن در زنان بیشتر است به خصوص برای زنانی که قادر به تولید مثل هستند.این هورمون در حقیقت یک هورمون منفرد نیست؛

بلکه بیشتر از یک هورمون است و شامل گروهی از هورمونها از نظر شیمیایی مشابه مانند استرون، استرادیول و استریول می شود. استرادیول که در زنان در سنین باروری فراوانترین می باشد،

قویترین هورمون استروژن است و مسئول اصلی بزرگ شدن سینه می باشد. این هورمونی است که مشخص شده به طور گیاهی و مشابه در ریشه گیاهانی خاص به شکل میرواسترول و دئوکسی استرول یافت می شود.همچنین در بعضی از مواد غذایی هم وجود دارد.

به طور کلی استروژن در تخمکها، غدد فوق کلیوی و بافتهای چربی تولید می شود.استروژن در بزرگ شدن سینه در طول بلوغ و بارداری با ارسال سیگنال هایی به بدن نقش دارد که باعث بلوغ بافتها، مجاری و غدد سینه می شود.

گیرنده های جای گرفته در سلولهای بافتهای سینه توسط وجود افزایش استروژن تحریک شده اند و در نتیجه بافتهای سینه بزرگ شده و رشد می کنند.رشد سینه با سوخت استروژن در اصل در طول بلوغ و بارداری اتفاق می افتد.

مردان فرا جنسیتی که می خواهند زنانه تر باشند، معمول درمان هورمونی دریافت می کنند که شامل استروژن می شود تا سینه هایشان رشد کند چرا که بافتهای سینه آنها نیز حاوی گیرنده های استروژن است.
اهمیت سطح هورمون استروژن در افزایش و کاهش حجم سینه ها

اگر سطح استروژن بعدا در زندگی افزایش یابد، خواه به صورت طبیعی در بارداری یا در زمان مشخصی در سیکل تخمک گذاری خواه از طریق مکملهای استروژنی، بافتهای سینه متورم می شوند

اما وقتی دوباره سطح استروژن پایین می آید فرو می نشینند. در بارداری چربی کلی بدن افزایش می یابد و باعث می شود اندازه سینه نیز افزایش داشته باشد.

با این که هورمون استروژن جنسی تنها در انسانها و حیوانات یافت می شود، گیاهان مشخصی نیز وجود دارند که مواد شیمیایی بسیار مشابه با آن را دارند. این مواد فیتو استروژن نامیده می شوند.

فیتو استروژن ها بعد به ایزو فلاونوئیدها و لیگنین ها تقسیم می شوند. در بدن انسان فیتو استروژن ها بسیار شبیه استروژن انسانی عمل می کنند.

سینه های زنان از بافت چربی، بافت همبندی و غدد پستان حساس به هورمون با عضله های سینه ای قرار گرفته در زیر بافت چربی سینه، تشکیل شده است.

در طول بلوغ، بدن زن استروژن تولید می نماید که فرآیند رشد سینه را به راه می اندازد. میزان استروژنی که بدن زن تولید می نماید، اندازه و سفتی سینه اش را تعیین می کند.

وقتی میزان کمتر استروژن تولید شود، سینه های کمتر رشد یافته می بینیم. وقتی استروژن بیشتری تولید شود، سینه های بزرگتر ایجاد می شوند.

بنابراین برای زنان با سن بالاتر این احتمال وجود دارد که به شل شدن و آویزان شدن سینه دچار شوند. افتاده بودن سینه به دلیل زوال بخشی بافتهای غده ای که سفتی سینه را ایجاد می کنند و کشیدگی بافتهایی که سینه را به عضلات متصل می کنند اتفاق می افتد.

در حالی که سطح استروژن با افزایش سن کاهش می یابد، بدن شما می تواند به طور طبیعی به تولید این هورمونها تحریک شده و بافت سینه را افزایش دهد.برای تعادل هورمون ها می توان از روش طب سوزنی نیز استفاده کرد.

هورمون استروژن و پروژسترون در زیبایی بدن
هورمون پروژسترون برای غدد سینه و افزایش حجم و سایز آن

یک هورمون استروئیدی است که برای رشد سینه مهم می باشد و همراستا با استروژن کار می کند تا سلامت تولید مثلی مشخصه های جنسی زنانه را حفظ کند.

مردان نیز میزان کمی پروژسترون تولید می نمایند اما اهمیت آن در بلوغ جنسی در مردان کمتر از هورمون تستوسترون است. در حالی که استروژن هورمون اصلی است که رشد سینه در طی بلوغ را تحریک می کند، پروژسترون رشد غدد پستان در سینه را تحریک می نماید.

بدن شما پس از این که برای اولین بار تخمک گذاری کرد شروع به ترشح پروژسترون می کند، در اصل به پروژسترون از آنجایی که درست پیش از تخمک گذاری به منظور افزایش احتمال بارداری تولید می شود، به عنوان هورمون بارداری شناخته می شود.

افزایش پروژسترون پیش از تخمک گذاری دمای بدن را افزایش می دهد، مخاط واژنی بیشتری تولید می کند و عضلات رحمی را کمتر منقبض می کند. اگر بارداری اتفاق بیافتد، تولید اصلی پروژسترون به رشد جفت اطراف هفته هشتم بارداری تغییر جهت می دهد.

پروژسترون همچنین به تنظیم سیکل قاعدگی در زنان کمک می نماید و به همین دلیل است که اشکال شیمیایی پروژسترون در اهداف کنترل بارداری به طور گسترده مورد استفاده زنان است.

سطح پروژسترون در طول اولین نیمه سیکل قاعدگی پایین است اما به محض این که سطح استروژن کاهش یافت، در رشد سینه در طول دومین نیمه سیکل شرکت می کند.

پروژسترون در رشد سینه با افزایش تشکیل غدد شیر سهیم است. استروژن ابتدا بزرگ شدن بافتهای سینه را تحریک می کند و سپس پروژسترون اطمینان حاصل می کند این بافتها عملکرد درستی در سینه به منظور کمک به بزرگ شدن سینه، انجام می دهند.

پروژسترون همچنین آلوئول را در سینه رشد می دهد. آلوئول حفره های توخالی هستند که با سلولهای ترشح کننده شیر پوشیده شده اند.وقتی این آلوئول ها به هم می پیوندند،گروههای تشکیل می دهند که لوبول خوانده می شود.

هنگامی که لوبول ها و آلوئول های سینه با پروژسترون بیشتر رشد می کنند، سلولهای آلوئولی بزرگتر می شوند و اندازه کلی سینه را افزایش می دهند.

در صورت بر هم خوردن تعادل استروژن و پروژسترون ممکن است شما دچار مشکلاتی از جلمه: افسردگی، سندرم پیش از قاعدگی، فیبروم رحمی (تومور های ماهیچه ای که بر روی دیواره رحم رشد می کنند)، افزایش وزن و افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه، شوید.

اگر این مشکلات به اندازه کافی شما را نمی ترساند بهتر است بدانید که این کار حتی ممکن است باعث بر هم زدن تعادل ترشح غدد مختلف شود.

غدد هیپوفیز، فوق کلیوی، تیروئید و تخمدان ها همگی در کنار یکدیگر و با همکاری هم، سطح ترشحات هورمون های بدن را به صورت متعادل نگه می دارند.

هنگامی که شما مکمل و هورمون، وارد بدن می کنید، این غدد تحت فشار قرار گرفته و مجبورند میزان عملکرد خود را کاهش دهند.

در نتیجه شما ممکن است دچار کم کاری تیروئید یا ضعف عملکرد غدد فوق کلیوی شوید و این مشکلات ممکن است، اثر افزایش سطح استروژن را خنثی کرده و عواقب بدی نیز به دنبال داشته باشد.

پاسخ دهید